מדוע תלמידות התארחו אצל חסידי הרב ברלנד?

מדוע תלמידות התארחו אצל חסידי הרב ברלנד?
פרסום ראשון: הביקורים נעשו במסגרת תכנית לימודית של אולפנת "נווה חנה" בגוש עציון. הורי התלמידות שמעו על האירוח בדיעבד והתרעמו על שלא עודכנו מראש. החסידים פיארו את הרב בפני התלמידות. משרד החינוך: שיבוצי התלמידים ייבחנו בקפידה • אולפנת "נווה חנה": "מדובר בטעות אנוש"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרב אליעזר ברלנד במהלך משפטו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: תלמידות אולפנה נשלחו להתארח בשבת בבתי חסידיו של הרב ברלנד, שנשא עונש מאסר על מעשים מגונים ותקיפה, כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. הביקורים נעשו במסגרת תכנית לימודית של אולפנת "נווה חנה" בגוש עציון. הורי התלמידות שמעו על האירוח בדיעבד והתרעמו על שלא עודכנו מראש.

במשרד החינוך אומרים כי הסיורים ייבחנו מעתה בקפידה כדי שיעלו בקנה אחד עם הערכים ועם המטרות של התוכנית הלימודית. התלמידות התארחו אצל חסידי הרב במסגרת תוכנית "שבת חרדים", שבה מתארחים תלמידים אצל משפחות חרדיות בירושלים לארוחות ערב וצוהריים.

במהלך האירוח התלמידות שמעו מהחסידים על נפלאות הרב וסיפרו למורות שלהן, שהיו המומות. אביה של אחת מהתלמידות כתב בפייסבוק: "שלחו את הבנות לבתי אנשים שלא נבדקו כראוי. נדהמנו שאיש מהצוות החינוכי לא התקשר לעדכן אותנו. האחריות של בית הספר היא לבדוק ולא להסתמך על רשימות מאולפנות אחרות".

אולפנת "נווה חנה" הודיעו בתגובה לפרסום כי מדובר בטעות אנוש: "אולפנת אור תורה נווה חנה משתתפת מזה שנים בפרוייקט של משרד החינוך המקיים ביקורים במשפחות חרדיות שמעניק לתלמידות הזדמנות להכיר גוונים שונים של החברה הישראלית. במקרה הנוכחי המצער, מתוך 70 בנות שיצאו מאולפנת אור תורה נווה חנה, שתי בנות הגיעו בעקבות טעות אנוש למשפחה של חסידי ברלנד לאחת מארוחות השבת.

"על אף שהמקרה התרחש בטעות, אנו רואים אותו כמקרה חמור ולא ראוי. אנחנו בודקים כעת את פרטי המקרה, דיברנו עם הורי התלמידות והגורמים המקצועיים, וכמובן שננקוט בכל צעד אפשרי כדי לדאוג שמקרה כזה לא יחזור על עצמו. יש לציין שהאב שכתב את הפוסט המקורי הוסיף: "בעקבות הפוסט התקשרו מבית הספר. הובטח לי שיבדקו איך למנוע חזרה של התקלה ושיעדכנו אותי בהחלטות. ככל שזה אכן יעשה, הסיפור מבחינתי סגור"

הפופולריים