אמה של נעמה יששכר אחרי הפגישה: "מה שקורה בישראל חיזק אותה"

אמה של נעמה יששכר: מה שקורה בישראל חיזק אותה
לאחר שביקרה את בתה בכלא ברוסיה, יפה יששכר סיפרה כי נאלצה לראות את נעמה דרך שמשה. "לא יכולתי לחבק אותה", אמרה בדמעות. האם פנתה לנשיא פוטין בתחינה שישחרר את בתה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נעמה יששכר ואמה יפה ישכרוב
צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של נעמה יששכר

יפה יששכר, אמה של נעמה שכלואה ברוסיה, נפגשה היום (שני) לראשונה עם בתה מאז נגזר עליה עונש מאסר של שבע וחצי שנים בשל הברחת כמות קטנה של קנאביס. "נעמה מותשת ועייפה, אני יודעת שכל מה שקורה בארץ חיזק אותה", אמרה האם בריאיון לליאת רגב בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם יפה יששכר

יששכר פנתה לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין בתחינה שישחרר את בתה ויאפשר לה לחזור לחייה הקודמים. "היא שמעה על המכתב לפוטין וזעמה - 'למה צריך לחון אותי? מה עשיתי?'".

אתר של ערוץ הטלוויזיה הרוסי RT דיווח היום כי פוטין ישקול את הבקשה הישראלית להעניק חנינה  לנעמה יששכר. בדיווח נטען כי האתר פנה לדובר הקרמלין דמיטרי פסקוב, שמסר כי "לאחר שהפנייה תתקבל בערוצים הדיפלומטיים, היא תיבחן על ידי הנשיא פוטין".

אתמול פנה ריבלין לפוטין בבקשה שיפעל אישית על מנת להעניק חנינה ליששכר. במכתבו כתב ריבלין: "נעמה שגתה במעשיה והודתה בכך ועם זאת מדובר בבחורה צעירה, ללא עבר פלילי שעונש חמור כפי שנגזר עליה ישפיע השפעה הרסנית על חייה. מדינת ישראל והעם היהודי מכירים לך תודה על רגישותך לחיי אדם ועל נכונותך לסכן את חיי חייליך על מנת לאתר ולהשיב את גופתו של חלל צה״ל זכריה באומל ז״ל".

תנאי מעצרה של יששכר הוקשחו לפני כחודשיים – זמן קצר לאחר החלטת בית המשפט העליון על הסגרת ההאקר הרוסי אלכסיי בורקוב לארצות הברית, כך דווח אתמול בכאן רשת ב. העובדה הזאת מחזקת את ההערכה בישראל כי בתחילתו מעצרה של יששכר לא תוכנן כקלף מיקוח, אבל בהמשך הפכה לכזה.

הפופולריים