בית המשפט ביטל הופעה לגברים בלבד בחיפה

בית המשפט ביטל הופעה לגברים בלבד בחיפה
השופט אליקים על הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ: "לא שוכנעתי כי התקבלה בעירייה החלטה של גורם מינהלי מוסמך לאחר קבלת ייעוץ משפטי ובחינת הנתונים במלואם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הזמר מוטי שטיינמץ בהופעה בעפולה
צילום: צילום: ללא

הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ, שהייתה אמורה להתקיים מחר (שני) בחיפה בפני גברים בלבד, בוטלה בפסק דין של בית המשפט המחוזי בחיפה. השופט אליקים קבע: "שוכנעתי כי הליך קבלת ההחלטה על קיום האירוע נעשה בחוסר סבירות קיצונית וללא תשתית עובדתית מינימלית

השופט ביקר את התנהלותה של עיריית חיפה: "למצער העירייה, במעין התנשאות, לא סברה כי יש להציג בפני בית המשפט מידע כל שהוא. היא הסתפקה בסיסמאות ואמירות כלליות ללא נתונים. לא שוכנעתי כי התקבלה בעירייה החלטה של גורם מינהלי מוסמך לאחר קבלת ייעוץ משפטי ובחינת הנתונים במלואם".

"הצביעות זועקת"

ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) אמר על החלטת בית המשפט כי "הציבור החרדי נרדף על ידי מפלגות וארגונים שונים. בית המשפט היום נותן את הלגיטימציה לארגוני שנאה אלו, הצביעות זועקת לשמים כאשר אומרים חיה ותן לחיות, אך בהתנשאות ורודנות מתערבים פעם אחר פעם בנעשה בציבור החרדי עד אשר לא מאפשרים לו לחיות לפי אורח חייו ואמונתו". 

עורכי הדין חגי קלעי, גלי זינגר ומרים זלקינד שייצגו את שדולת הנשים מסרו הערב: "אנו מברכות על החלטת בית המשפט המחוזי היום לאסור על קיום אירוע מוסיקלי בחיפה, במימון ובמרחב ציבורי תוך הדרה מוחלטת של נשים. בעשרות מקרים לאחרונה ראינו איך נשים מסולקות מהמרחב הציבורי - נערה הורדה מהאוטובוס בגלל אורך המכנסיים שלבשה, ילדים וילדות בגן יבנה הופרדו בכפיה בעליה על מתקני שעשועים ובעפולה נכפה על נשים לעמוד באירוע מאחורי המחיצה. הדרת נשים היא מפלצת שאינה יודעת שובע. טוב עשה בית המשפט שעצר את המגמה המסוכנת".

הפופולריים