"לא יכול לראות את העולם בלי רנה": איתן ודביר שנרב נפגשו לראשונה לאחר הפיגוע

"הוא זוכר הכל": האב ובנו שנפצעו בבנימין נפגשו
הרב שאיבד את ביתו ונפצע סיפר על השבת שעברה עליהם: "חיכיתי למפגש כל השבת. שנינו בכינו. ראיתי אותו אחרי הפיגוע מאבד הכרה ואומר 'אבא אני לא יכול לנשום'"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רינה ומוריה שנרב
צילום: צילום: באדיבות המשפחה

הרב איתן שנרב נפגש הערב (שבת) לראשונה עם בנו לאחר שהשניים נפצעו בפיגוע במעיין שבבנימין. "המפגש עם דביר היה מרגש. שנינו בכינו, אחרי שעות שלא ידעתי מה איתו - ממש פחדתי. ראיתי אותו אחרי הפיגוע מאבד הכרה ואומר 'אבא אני לא יכול לנשום'. חיכיתי לזה כל השבת". האב סיפר כי בנו "זוכר הכל", ושמבין כל האחים היה קשור ביותר לאחותו רנה שנרצחה בפיגוע. "אמר שהוא לא יכול לראות את העולם בלי רנה - 'העולם צריך אותה'", אמר שנרב. "הם היו שני אחים צמודים, ועשו דברים ביחד. הוא חזק. יהיה לו לא פשוט".

הוא הוסיף: "אנחנו מבינים שצריכים להמשיך הלאה. יש אישה שצריך לחזק, ילדים שצריך לחזק. אין פריוויליגה לשקוע בייאוש. אני בוכה, אבל אחרי זה מבין שחייבים להמשיך הלאה. אמרתי לו 'בוא ננסה להיות חזקים ביחד'".

מוקדם יותר היום פורסם בחדשות השבת כי עדיין לא נרשמה פריצת דרך באיתור המחבלים שאחראים לפיגוע. כוחות הביטחון המשיכו את המצוד אחר המפגעים, שלפי ההערכות פעלו כחוליה מאורגנת. במהלך המצוד נעצרו מספר פלסטינים החשודים במעורבות בפיגוע. מדובר במצוד מורכב, שכן המחבלים תכננו את פעולותיהם היטב ועד כה לא עשו טעויות כמו מעבר במקום שבו מצויות מצלמות.

אתמול ליוו אלפים את רנה שנרב בת ה-17 בדרכה האחרונה. תמר לבנוני, אחותה של רינה, ספדה: "זכינו להיות לצדך במשך כמעט 17 שנה, לקבל מהטוב שבך, מהרגישות שבך, לראות איך את שואפת להתקדם. לא להסתפק בתשובות קטנות אלא לשאוף לתשובות גדולות. החלל שנפער הוא חלל כללי בלב האומה, צריך למלא אותו".


הפופולריים