אלפי עובדי המעבדות הרפואיות פתחו בשביתה כללית

אלפי עובדי המעבדות הרפואיות פתחו בשביתה כללית
ייתכנו שיבושים בעבודת חדרי הניתוח, בבדיקות במכונים ובטיפול במאושפזים בבתי החולים. העובדים מוחים על העומס בעבודה והקשיים בגיוס כוח אדם חדש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מעבדה
צילום: צלום: הדס פרוש, פלאש 90

כ-3,000 עובדי המעבדות הרפואיות החלו היום (חמישי) שביתה כללית. השביתה תכלול את המעבדות הרפואיות בבתי החולים הציבוריים, המעבדות המחוזיות של משרד הבריאות, מעבדות לבריאות הציבור ומרפאות הקהילה של שירותי בריאות כללית. זאת במחאה על העומס בעבודה והקשיים בגיוס כוח אדם חדש. ייתכנו שיבושים בעבודת חדרי הניתוח, בבדיקות במכונים ובטיפול במאושפזים בבתי החולים.

אסתר אדמון, יו"ר הסתדרות המיקרוביולגים, ביוכימאים ועובדי המעבדות אומרת כי יותר מ-60% מהעובדים במעבדות הם מעל גיל 62 ועומדים לקראת פרישה, אך אין מי שיחליף אותם מכיוון שצעירים אינם רוצים לעבוד בעבודה תובענית שאינה מתגמלת.

עוד טענה אדמון כי למרות דוח של מבקר המדינה ודוח נוסף של משרד הבריאות בנושא, לא נעשה דבר כדי לפתור את הבעיות בתחום. היא הוסיפה כי השביתה תימשך עד שמשרדי הממשלה יחלו לדון עם העובדים בצורה רצינית בקידום פתרונות למשבר.


במקביל המשא ומתן בין האחיות והאחים למשרדי הבריאות והאוצר הגיע למבוי סתום, והפערים בין הצדדים נותרו בעינם. כך דווח אמש בכאן חדשות. בשבוע החולף דנו הצדדים שמונה שעות בלבד במשבר במערכת הבריאות. היום אמורים נציגי האחים והאחיות ונציגי המדינה לדווח לבית הדין לעבודה על מצב המשא ומתן.

הפופולריים