מסתמן: הפחתת השכר תבוטל, האחיות ישובו לעבודה

מסתמן: הפחתת השכר תבוטל, האחיות ישובו לעבודה
שביתת האחיות | השופטת הציעה ששני הצדדים ינהלו משא ומתן על הנהלים והעומסים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שביתת האחיות
צילום: צילום: יוסי זלגר, פלאש 90

מסתמן: הפחתת השכר תבוטל, האחיות ישובו לעבודה. השופטת הציעה שהצדדים ינהלו משא ומתן על הנהלים והעומסים. בבית הדין לעבודה מתנהל דיון בעניין צו המניעה אותו מבקשת להוציא המדינה לאחיות השובתות. מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימנטוב אמר בדיון: "אני מציע תקופת הידברות של שלושה שבועות לפתרון הבעיות. אני מכיר בקשיים במערכת הבריאות ושהאחיות עובדות קשה". השופטת אריאלה גילצר כץ למדינה - "אי אפשר להוריד שכר לאחות שעובדת משרד מלאה. אם רוצים להפחית שכר צריך לעשות שימוע לכל אחות. אתם לא יכולים להנחית. אם זה מה שאתם אומרים אז אתם אומרים שהמטלות שהטלתם עליהן זה עוד 20% בשכר".

שביתת האחיות נכנסה היום (רביעי) ליומה השני. גם היום עובדים האחים והאחיות בכל מערכת הבריאות במתכונת מצומצמת. במחלקות לטיפול נמרץ, חדרי הלידה, מחלקות האונקולוגיה ויחידות הדיאליזה עובד צוות סיעודי מצומצם. לא מתקיימים ניתוחים, למעט ניתוחי חירום, והצוות הסיעודי לא עובד בבתי החולים, במרפאות החוץ, במכונים ובמחלקות לאשפוז יום.

האחיות העובדות במכבי שירותי בריאות אינן שובתות מכיוון שאינן מאוגדות במסגרת ההסתדרות. האחיות מוחות על המחסור בתקנים, על העומס הביורוקרטי המוטל עליהן ועל כוונת משרד הבריאות לקצץ בשכרן בשל העיצומים. במשרד הבריאות הודיעו אתמול כי יפנו לבית הדין לעבודה על מנת להפסיק את השביתה. 

אתמול אמרו גורמים במשא ומתן מול הסתדרות האחיות לכאן חדשות, כי לא ניתן להיענות לדרישת ההסתדרות לתוספת תקנים. בהסתדרות דורשים תוספת של למעלה מאלף תקנים של אחיות למערכת הבריאות. אותם גורמים אומרים כי לא ניתן לאשר תוספת כזו בזמן ממשלת מעבר, ובנוסף - מדובר בתוספת שתדרוש קיצוץ רוחבי בתקציב המדינה לאור הגירעון. כמו כן, שיחות טלפון התקיימו אתמול בין יו"ר הסתדרות האחיות לנציגי האוצר והבריאות, אך אלו נגמרו בכעס רב.

הפופולריים