מנהלים בחינוך הממלכתי דתי: אפשר לטפל בהצלחה בנטייה מינית

מנהלים בחינוך הדתי: אפשר לטפל בנטייה מינית
ראשי ישיבות ומנהלי בתי ספר בציונות הדתית פרסמו עצומה נגד "האלימות וההשתקה" של ארגוני הלהט"ב: "לא ייתכן שמערכת החינוך תהיה כזו שבה כופים דעה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה לקריאה להתפטרותו של שר החינוך רפי פרץ בת"א, יולי 2019
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

מנהלים בחינוך הממלכתי דתי וראשי ישיבות יוצאים בקריאה נגד ארגוני הקהילה הגאה, ובאמירה ברורה כי יש דרכים לטפל בנטייה מינית. ביממה האחרונה הפיצו המנהלים עצומה הקוראת "לחיזוק המשפחה" ונגד "האלימות וההשתקה" של ארגוני להט"ב. 

במכתב מקדים לעצומה, שנשלח אל מנהלים בחינוך הממלכתי-דתי, נכתב: "אנו חשים חובה להביע את עמדתנו ולמחות כנגד האלימות וההשתקה של הארגונים. המשך הלחץ של ארגוני הלהט"ב רק מגביר את החשיבות והצורך בהבעת עמדה בריאה כנגד".

"לא ייתכן שמערכת חינוך בה אנו מנהלים תהיה כזו שארגונים שונים כופים בה את דעתם, מחדירים תכני לימוד לתוך הלימודים ולא מאפשרים הבעת עמדה אחרת באמצעות השיטות אותן אנו רואים בימים האחרונים", כתבו.

הם חותמים את המכתב במילים: "אנו מלאי אהבה והכלה לכל אחד ואחד, מלווים כל אחד במצוקותיו ובקשייו, אך עם זאת מעידים על האפשרות וההצלחה לטפל בנטיות כאלו, ועל ההכרח לאפשר לנערים ולנערות את הסביבה התומכת והמכבדת המסייעת להם להתמודד עם הקושי בו הם נתונים".

על העצומה חתומים בין השאר מנהלת בית הספר בשבי שומרון נעמי אופן, מנהלת בית הספר "מעלה התורה" במעלה אדומים איילת כהן, מנהל בית הספר "מעיין חיים" בעלי אורן סיטבון, ראש אולפנת "דרכי נעם" בפתח תקווה גילה שרים, ראש ישיבת "רגבים בנגב" הרב ישי בן פזי ועוד.

עוד קוראים אנשי החינוך לעצור את "סתימת הפיות" כלשונם,"ולאפשר ליועצים, למנהלים ולמחנכים לבצע את עבודתם נאמנה, מתוך השקפת עולמנו הרואה בחינוך לערכי המשפחה כפי שהייתה מאז ומעולם אבן יסוד, ומתוך אהבה גדולה לכל תלמיד ותלמידה".

שלשום, אחרי הסערה שעורר, שר החינוך רפי פרץ הבהיר במכתב ששלח למנהלי בתי ספר בתל אביב שהוא מתנגד נמרצות לטיפולי המרה וגם מעולם לא הפנה לטיפולים כאלו. לדברי אנשיו של השר, בעקבות הסערה שפרצה בעקבות דבריו הוא החליט להעמיק יותר בנושא והבין במה כרוכים אותם טיפולים. לדבריהם, כשנשאל בריאיון במוצאי שבת אם טיפולי המרה אפשריים התכוון בתשובתו אך ורק לייעוץ פסיכולוגי או לפנייה לעובדים סוציאליים, ולא לדברים אחרים שנחשף אליהם השבוע.

מנכ"ל ישראל חופשית אורי קידר אמר כי עצומת המנהלים "מסוכנת". "לא פעם שמענו על סיפורים בהם טיפולי המרה סיכנו חיי אדם, והתפיסה הבסיסית שלפיה נטייה מינית עלולה להיות בעיה שיש לטפל בה היא תפיסה חשוכה. זהו מכתב חסר אחריות שבשם אמונה כזו או אחרת ותפיסות פרימיטיביות קורא לסיכון חיי אדם. למנהלים אלה אין מקום במערכת החינוך הישראלית".

הפופולריים