מנכ"ל משרד החינוך: אם התפיסה תשתנה - מקום המעונות במשרד

"אם התפיסה תשתנה - מקום המעונות במשרד החינוך"
שמואל אבואב מנכ"ל משרד החינוך התייחס למחאת ההורים ולדרישה למהפכה בחינוך לגיל הרך. בין השאר דרשו ההורים להעביר את האחריות על המעונות למשרד החינוך. ראש האגף למעונות יום במשרד העבודה והרווחה ציין כי הוא מקווה שהאחריות תעבור למשרד החינוך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאת ההורים שדורשים מהפכה במעונות
צילום: צילום: פלאש 90

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב התייחס הבוקר (שני) למחאת ההורים שדורשים מהפכה בחינוך לגיל הרך. בין השאר דרשו ההורים להעביר את האחריות על המעונות למשרד החינוך. אבואב הבהיר ש"אם התפיסה תהיה שהמסע החינוכי מתחיל מהחודש הראשון של הילד במעונות ונגמר בהשלמת תואר שני אז מקום המעונות במשרד החינוך". 

האזינו לריאיון המלא עם מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב

בריאיון לאריה גולן ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר אבואב כי אם המעונות יעברו למשרדו, "הפיקוח יהיה חינוכי והתכנים יהיו חינוכיים". ראש האגף למעונות יום במשרד העבודה והרווחה אמיר מדינה אמר במשדר כי הוא מקווה ש"המחאה הצודקת" של ההורים "תצית משהו" והמעונות יעברו לידי משרד החינוך.

אמש יצאו מאות הורים כדי למחות במוקדים רבים ברחבי הארץ, שעות אחר שהוגש כתב אישום נגד כרמל מעודה בגין התעללות בגן ילדים בראש העין. המפגינים חסמו את צומת עזריאלי בתל אביב. בנוסף נרשמו חסימות כבישים מול בית ראש הממשלה בירושלים ובהפגנה בבאר שבע.  

הם קראו להגביר את הפיקוח בגנים ודורשים, העברת האחריות על המעונות לגיל הרך למשרד החינוך, החמרה בענישה נגד גננות מתעללות והתקנת מצלמות. בירושלים קראו המפגינים כלפי משפחת נתניהו: אם זה היה קורה לילדים שלכם, לא הייתם שותקים. ההורים הניפו שלטים עליהם נכתב: "דורשים מהפכה בגיל הרך". 

 

הפופולריים