בהדסה האשימו: בכירים זומנו לחקירה בשל האשמות שווא

בהדסה האשימו: בכירים נחקרו בשל האשמות שווא
בבית החולים אמרו כי באוצר החליטו לחקור את הבכירים בגלל האשמות שווא מצד אליעד שרגא, עורך דינם של הילדים שטופלו במסגרת המחלקה ההמטו-אונקולוגית. ממשרד האוצר נמסר כי אין בכוונת המשרד להתייחס לתוכן החקירה או לתוכן עדויות הנחקרים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית החולים הדסה עין כרם
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בבית החולים הדסה האשימו היום (שישי) כי במשרד אוצר זימנו לחקירה באזהרה את בכירי בית החולים ואת המנכ"ל זאב רוטשטיין לאחר האשמות שווא ובצורה לא מוצדקת. ממשרד האוצר נמסר כי אין בכוונת המשרד להתייחס לתוכן החקירה או לתוכן עדויות הנחקרים.

בהדסה התייחסו לפרסומים לפיהם הבכירים נחקרו השבוע בחשד להעלאות שכר מופרזות לרופאים במסגרת פרשת המחלקה ההמטו-אונקולוגית לפני כשנתיים. בהדסה אמרו כי באוצר החליטו לחקור את הבכירים בגלל האשמות שווא מצד אליעד שרגא, עורך דינם של הילדים שטופלו במסגרת המחלקה, בשל ניסיון להצדיק את פעילותם של הרופאים שעזבו את הדסה בעקבות המשבר.

בהדסה ציינו כי בשנתיים האחרונות פרחה המחלקה לטיפול בסרטן בילדים והמחלקה להשתלת מח עצם שאף הגיעה להשגים בינלאומיים. הם האשימו כי המדינה לא יודעת להעריך ניהול נכון ואיכותי ומעדיפה לפעול הפוך בניגוד לכל הגיון וכי זאת המדליה שמקבלת הדסה ומנהליה על שלוש שנים של מהפך ובניית הדסה חדשה למופת.

לפני כשנה פורסם בכאן רשת ב כי חלה ירידה של כ-15% בהיקף הפעילות במחלקה ההמטו-אונקולוגית לילדים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. בנוסף דווח כי השתנה הרכב הילדים שמטופלים במחלקה, כך שטופלו בה יותר ילדים פלסטינים וערבים ישראלים.

הרקע למשבר שהיה לפני שנתיים בהדסה היה בין השאר ההחלטה של הנהלת בית החולים להרחיב את הפעילות המשותפת למבוגרים ולילדים במחלקה להשתלות מח עצם. למרות שבאופן רשמי אמרו בהדסה כי יש הפרדה בטיפול בין ילדים למבוגרים, אנשי צוות במקום הודו כי ילדים ומבוגרים מטופלים יחד והוסיפו כי הדבר לא מאפשר להעניק לילדים את הטיפול הטוב ביותר.

הפופולריים