ההצעה של סמוטריץ': שדה דב ימשיך לפעול - אך בשטח מצומצם

סמוטריץ': שדה דב ימשיך לפעול - אך בשטח מצומצם
שר התחבורה החדש הציע פתרון לראש הממשלה נגד סגירת נמל התעופה בתל אביב ולפיוהשדה יפעל בשטח מצומצם עד לקבלת התרי הבנייה. בד בבד, הממשלה תקדם הצעת חוק להמשך הפעלת השדה במתכונת מצומצמת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנות בת"א נגד סגירת שדה דוב
צילום: נעה ריבקין פנטון, פלאש 90

המאבק נגד סגירת שדה דב: שר התחבורה הנכנס בצלאל סמוטריץ', הציג היום (ראשון) לראש הממשלה  בנימין נתניהו, הצעת חוק חדשה שעשויה לדבריו, למנוע את סגירתו של שדה התעופה בתל אביב. במסגרת ההצעה, השדה יפעל במתכונת מצומצמת ושטחו יוקטן כשהמדינה תקדם חקיקה שתאפשר להמשיך להפעילו.

המתווה המוצע יוכל לפעול כשלוש שנים עד המועד שבו יתקבלו היתרי הבנייה הראשונים לאלף דירות שייבנו ביותר מעשרים בניינים. בשלב זה בלבד תופסק פעילות השדה. נוסף על כך, את הדירות הראשונות שישווקו בפרוייקט, יקבלו בעלי הקרקעות הפרטיים של השטח הגדול.

לפי ההצעה, תבנה רשות שדות התעופה מסלול חדש לפי הצורך ומבנה חדש של טרמינל אזרחי. בד בבד, תקדם המדינה בחקיקה גם אפשרות להשארה של שדה דב על כנו, וחזרה מהמתווה שכבר נחתם בעבר עם בעלי הקרקעות.

המאבק נגד סגירת שדה התעופה התל אביבי התגבר בשבוע האחרון. מאות הפגינו מול בית ראש הממשלה בירושלים וקראו לנתניהו לאמץ חלופות לסגירת שדה התעופה המחבר בין אילת למרכז. כמו כן, שלושה ממפקדי חיל האוויר לשעבר וקציני מילואים נוספים קראו לנתניהו לשקול מחדש את הכוונה לסגור את שדה דב. לדבריהם, סגירת השדה עלולה להיות "טעות בלתי הפיכה שתפגע באזרחים ובתשתית התעופה בישראל בעשורים הבאים".

הפופולריים