המשטרה מאשימה: חלק מנשות הכותל עשו פרובוקציה

המשטרה מאשימה: חלק מנשות הכותל עשו פרובוקציה
בעקבות העימותים בתפילת ראש חודש אמרה המשטרה כי הן הגיעו לרחבה המרכזית ליצור חיכוכים. מהארגון נטען כי המשטרה הפקירה אותן: "אנחנו מגיעות להתפלל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשות הכותל
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

המשטרה הודיעה היום (שישי) כי חלק מנשות הכותל ניסו ליצור פרובוקציה במהלך תפילת ראש חודש. לטענת המשטרה, כמה מהן "הגיעו לרחבת התפילה המרכזית, ככל הנראה באופן מכוון, על מנת ליצור חיכוך ופרובוקציה. זאת בניגוד לבקשת הסדרנים והמשטרה שיתפללו ברחבת עזרת הנשים שהוקצתה להן". 

"נוכח הצפיפות בין הפלגים, הדבר יצר עימותים מקומיים שטופלו על ידי כוחות המשטרה שנערכו במקום", נמסר מהמשטרה. "לבקשתן של נשות כותל, הן לוו על ידי השוטרים לרחבת עזרת ישראל להמשך תפילתן שם, שכאמור הסתיימה ללא אירועים חריגים". 

נשות הכותל הגיבו לדברים וטענו כי המשטרה משקרת במצח נחושה. מהארגון נמסר כי "שוחחנו עם בכירי המשטרה והסברנו להם בדיוק היכן אנחנו אמורות לעמוד. המשטרה סירבה להגן עלינו וענתה בצורה מפורשת שרב הכותל הוא היחיד שמחליט איפה יעמוד כל אחד בכותל המערבי, ולהם אין אפשרות להתערב בנושא. אנחנו מגיעות להתפלל וזו כל כוונתנו. אנחנו מתפללות באותו מקום 30 שנה. משטרת ישראל הפקירה את נשות הכותל". 

לתפילה שהתקיימה הבוקר לציון 30 שנה לארגון הגיעו כ-150 מתפללות. מנגד הגיעו כ-6,000 חרדים ובנות סמינר כדי למחות מולן. במקום התפתחו עימותים שכללו צעקות ויריקות. מנהלת המרכז הרפורמי לדת ומדינה, הרבה נועה סתת, נפצעה ונזקקה לטיפול רפואי. בעקבות האלימות עברו המתפללות לרחבת עזרת ישראל. 

יו"ר נשות הכותל, ענת הופמן, אמרה לכאן רשת ב כי "ממה הם מפחדים, מה יקרה אם קבוצת נשים תתפלל בכותל? יתכבדו הרבנים ובמקום להתעסק עם קבוצת נשים שמתפללת כבר 30 שנה בכותל, יעשו קצת חשבון נפש לאן התדרדרה הרבנות ואיך ישראלים מרגישים כלפי הממסד הדתי בישראל". 

הפופולריים