בכירים במשרד לביטחון לאומי מעריכים: בן גביר ייאלץ להדיח את נציבת שב"ס

הערכה: בן גביר ייאלץ להדיח את נציבת שב"ס
בכירים במשרד העריכו כי בן גביר יסיים את כהונת קטי פרי עקב הממצאים הצפויים בפרשת בריחת האסירים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתמר בן גביר, נציבת שב"ס, קטי פרי
צילום: צילום: אורן בן חקון, פלאש 90

פרסום ראשון: בכירים במשרד לביטחון לאומי מעריכים כי השר איתמר בן גביר ייאלץ להדיח את נציבת שב"ס קטי פרי מתפקידה. כך פורסם הערב (שישי) בתוכנית "שרון ואורי" בכאן 11. על פי הפרסום, ההחלטה המסתמנת בעקבות הממצאים הצפויים בפרשת בריחת האסירים מכלא גלבוע.

עוד דווח כי יו"ר וועדת הבדיקה, השופט מנחם פינקלשטיין, נפגש לפני שבועיים עם השר בן גביר, דיווח לו בעל פה על חומרת הממצאים ונתן לו להבין שלא תהיה לו ברירה אלא להדיח את פרי מתפקידה. הדוח שמשתרע על יותר מ-200 עמודים צפוי להתפרסם בחודש מאי.

השר לביטחון לאומי קיים פגישות עם כמה בכירים משירות בתי הסוהר ושאל אותם מי לדעתם ראוי ויכול להיכנס לנעליה של פרי. מלשכתו של השר לביטחון לאומי נמסר: "בניגוד לפרסומים, מסקנות הוועדה בעניין הבריחה מכלא גלבוע לא פורסמו ואינן ידועות לשר. כל פרסום אחר בעניין לא נכון".

במרץ בשנה שעברה שיגרה ועדת הבדיקה הממשלתית לבריחת המחבלים מכלא גלבוע מכתבי אזהרה לנציבת שב"ס קטי פרי, לסגנה ומפקד אגף הביטחון והמבצעים מוני ביטן, למפקד מחוז צפון גונדר אריק יעקב ולמפקד הכלא פרדי בן שטרית. זאת לאחר שסיימה את שלב שמיעת העדויות הראשון. הנציבה הגיבה במכתב לעובדי שב"ס ובו כתבה: "נמתין לתוצאות הסופיות של הוועדה ונשקוד יחד על יישום המלצותיה".

ב-6 בספטמבר 2021 התרחשה בריחת המחבלים מכלא גלבוע. ארבעה אסירים ביטחוניים שנידונו למאסר עולם ושני עצירים ביטחוניים נמלטו מבית הסוהר באמצעות מנהרת בריחה. ארבעה מהם נלכדו כעבור ארבעה ימים, השניים הנותרים נלכדו בג'נין ב-19 בספטמבר.

הפופולריים