שיעור הסרטן הגבוה בארץ - באשדוד וחולון

שיעור הסרטן הגבוה בארץ - באשדוד וחולון
לפי דוח אי השוויון של משרד הבריאות, בבני ברק שיעור חולי הסרטן הנמוך בערי ישראל; 30% מתלמידי כיתות ז' בארץ סובלים מהשמנה או עודף משקל; תוחלת החיים הגבוהה ביותר - בכפר סבא וברמת גן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חדר ניתוח
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חולון היא העיר שבה תחלואת הסרטן בקרב נשים היא הגבוהה ביותר ואחריה אשקלון, חיפה ותל אביב - כך עולה מדו"ח אי השוויון שפרסם היום (שלישי) משרד הבריאות. בקרב הגברים, העיר שבה שיעור התחלואה הגבוה ביותר היא אשדוד. שיעור תחלואת הסרטן הנמוך ביותר – הן בקרב גברים והן בקרב נשים - הוא בבני ברק, שם חולות 280 נשים בכל מאה אלף. בחולון, לשם השוואה, חולות 352 נשים בכל מאה אלף.

על פי הדו"ח, שיעור השמנת יתר בילדים בישראל במגמת עלייה  - 30% מתלמידי כיתות ז' סובלים מעודף משקל או מהשמנה. העיר שבה שיעור השמנת הילדים הוא הגבוה ביותר היא אשקלון, 38%, ואחריה באר שבע ובת ים. שיעור ההשמנה הנמוך ביותר הוא בבית שמש וכפר סבא.

תוחלת החיים הממוצעת בישראל היא 82 וחצי. בבת ים תוחלת החיים קצרה, ביותר משנה. בכפר סבא וברמת גן תוחלת החיים היא כמעט 84 וחצי.

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, אמר בעקבות ממצאי הדוח כי יתמוך בהעלאת מס בריאות שיוגדר ייעודית  לצורכי מערכת הבריאות, וכי "צמצום הפערים וחיזוק הפריפריה יוגדרו יעד עליון בסדר העדיפויות במשרד הבריאות".

הפופולריים