אביה של הרוגה בנחל צפית: מקווה שוועדת החקירה תהיה רצינית

אב להרוגה באסון צפית: מקווה לחקירה רצינית
איציק אור התראיין בכאן רשת ב על רקע דבריו של רה"מ, שהודיע על הקמת ועדת בדיקה ממשלתית לנושא: "הגיעו אלינו מסמכים שנשלחו למשרד החינוך שמעידים על בעיות בטיחות קשות במכינות הקדם הצבאיות - ולא בדקו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת החילוץ בנחל צפית
צילום: צילום: מאור קינבורסקי, פלאש 90

איציק אור, אביה של אלה אור שנהרגה באסון השיטפון בנחל צפית בשנה שעברה התראיין היום (שישי) ליעקב אחימאיר בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, והודה לראש הממשלה בנימין נתניהו שהודיע אתמול על הקמת ועדת בדיקה לאסון. האב אמר כי "הוועדה הייתה צריכה לקום מיד אחרי האסון. הציפייה שלנו היא שהנושא היחקר לעומק בידי ועדת חקירה רצינית. הגיעו אלינו מסמכים שנשלחו למשרד החינוך שמעידים על בעיות בטיחות קשות במכינות הקדם הצבאיות - ודבר לא נעשה".

אור סיפר כי אשתו ניסתה להתריע לחדר המצב של משרד החינוך, אך שם אמרו לה שאין להם השפעה על המכינות: "אני מזכיר שההתראות לשיטפונות באותו שבוע היו רבות. גם אנחנו הזהרנו את משרד החינוך, אשתי מנהלת בית ספר ויש לה קשר עם חדר המצב של המשרד. אמרו לה שאין להם השפעה על המכינות. אשתי התריעה - אלה תלמידי תיכון, הם באחריות שלכם, אבל לא היה עם מי לדבר".על הוועדה אמר האב כי "אנחנו מצפים לשיתוף פעולה מלא עם המשפחות השכולות ומשפחות הניצולים. לא היו אסונות כמו שלנו, אבל היו מקרים שבהם מתו ילדים. אם היו פועלים לפי מה שקבע חוק המכינות מ-2008, והיו חוקרים מקרים כאלה ואחרים, אז היו מסיקים מסקנות והאסון שלנו לא היה קורה".

אתמול ביקר נתניהו בקיבוץ עלומים לכבוד הנחת אבן הפינה לבית מדרש במכינת "יונתן", הקרויה על שם אחיו, והודיע על הקמת ועדה ממשלתית בנושא: "ברגע שהבדיקה המשטרתית תסתיים, נקים את הוועדה הממשלתית", הודיע. 

הפופולריים