נתניהו נגד כחול לבן: "השמצות מצוצות מהאצבע, הם נלחצו"

נתניהו נגד כחול לבן: "השמצות מצוצות מהאצבע"
ראש הממשלה הגיב לטענות של ראשי המפלגה שטענו כי הוא הרוויח מעסקת מכירת הצוללות, וטען כי "אני לא קיבלתי אפילו שקל מעסקת הצוללות. הדבר הזה נבדק במסרקות ברזל על ידי הפרקליטות ועל ידי היועץ המשפטי לממשלה". עוד הוא הוסיף: "כחול לבן נלחצו מהפריצה האיראנית לטלפון של גנץ"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו, גנץ ולפיד
צילום: צילום: תומר ניוברג והדס פרוש, פלאש 90

ראש הממשלה הגיב היום (שלישי) לטענות של ראשי מפלגת כחול לבן שאמרו כי הוא הרוויח מעסקת מכירת הצוללות: "אני לא קיבלתי אפילו שקל מעסקת הצוללות. הדבר הזה נבדק במסרקות ברזל על ידי הפרקליטות ועל ידי היועץ המשפטי לממשלה. הם קבעו חד משמעית שאני לא חשוד בדבר". נתניהו ביקר היום בבית משפחת הרב אטינגר שנרצח בפיגוע באריאל, והתייחס לעונש המוות למחבלים: "איתרנו את המגבלה הקיימת של שלושה שופטים. אנחנו לא קובעים את העונש. אנחנו ננסה להוריד את הצורך בשלושה שופטים".


אימו של אחיעד אטינגר, כרמית, סיפרה לראש הממשלה כי הם אינם מרגישים ביטחון, וביקשה ממנו לפעול כדי לשנות זאת. נתניהו השיב: "לפני ימים אחדים השמדנו את מטה הגדה בעזה עד היסוד. מה שיש פה זה דבר אחר. במידה מסוימת הוא יותר מורכב. אני לא רוצה לדבר על זה פה. הזעזוע הוא ענק. מה ששמעתי על אחיעד מופלא, הוא אציל נפש וגיבור חי. הכאב באובדן שלכם עצום".

בהמשך אמרה רחל, אחותו של הרב, כי היא חוששת שהחיילים באזור הפיגוע היססו לפעול בגלל שהם פחדו מההשלכות. נתניהו הודה לה ואמר: "יש משהו חשוב במה שאמרת, אני מקווה שזה לא נכון".

לאחר המפגש סייר ראש הממשלה בשילה הקדומה יחד עם מושל ארקנסו לשעבר, מייק האקבי, וראש מועצת מטה בנימין, ישראל גנץ. נתניהו סיפר: "אני מאוד מתרגש להיות כאן. באתי הנה לראשונה ב-1967, אחרי מלחמת ששת הימים. אני זוכר שבניווטים הלכתי לתל־שילה לראות את שילה הקדומה, בירת ישראל. הנה, היא קמה לתחייה. זו עדות לקשר שלנו עם ארץ ישראל ולפלא הגדול של תקומת ישראל".

הפופולריים