כלת פרס ישראל על מפעל חיים: רונה רמון

כלת פרס ישראל על מפעל חיים: רונה רמון
השר בנט הודיע על הענקת הפרס לרמון, שהלכה לעולמה השנה, על פעילותה החברתית: "בחרה בחיים למרות שאיבדה שניים מהיקרים לה מכל". בני משפחתה של רמון: "אין בפרס הזה נחמה, אבל יש בו הרבה גאווה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רונה רמון
צילום: פלאש 90

כלת פרס ישראל למפעל חיים לשנת תשע"ט יוענק השנה לרונה רמון, שהלכה השנה לעולמה לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. שר החינוך נפתלי בנט הודיע הערב (שלישי) על הענקת הפרס לרמון על פעילותה החברתית לאורך השנים. "היא גיבורת ישראל של נתינה ואור, מורשתה תמיד איתנו״, אמר בנט.

לאחר מותם של בעלה ובנה, הקימה רמון שורה של מפעלים חינוכיים דוגמת שבוע החלל הישראלי, תחרויות חלל ואסטרונומיה, מרכזי מדעים וחלל בפריפריה, כנס אילן רמון המקצועי, מלגות לחוקרים מצטיינים ועמותת קרן רמון לחינוך למצוינות וחלל בקרב בני נוער בשיתוף משרד המדע ומשרד החינוך.

״אנו מתרגשים מאד, אימא שלנו הייתה מנהיגה אזרחית אמיצה שאהבה את מדינת ישראל, והקדישה את חייה לדור הצעיר", אמרו בני משפחתה של רמון. "אין בפרס הזה נחמה, אבל יש בו הרבה גאווה. אמא שלנו לקחה חיים כואבים והפכה אותם למפעל חיים שנתן כל כך הרבה לאנשים אחרים. ברוחה הייחודית ובעשייתה היא העניקה לעשרות אלפי בני נוער ומהנדסים השראה וכוח להיות טובים יותר ולהגשים את חלומותיהם״.

"כמה אהבה, ציונות, מסירות ותרומה היו באישה זו ובמשפחת רמון בכלל", אמר בנט.‬ "על אף שאיבדה שניים מהיקרים לה מכל, אילן ואסף ז״ל, רונה בחרה בחיים והקדישה את חייה לעשייה למען החברה. רונה, אילן ואסף רמון ייצרבו בזיכרון הלאומי של האומה כשלושה גיבורים אהובים שנתנו למדינת ישראל את כל אשר היה להם לתת".

בנימוקי ועדת הפרס נכתב: "רונה ז"ל מצאה באבלה ובכאבה האישי מנוף לקידום החברה הישראלית ולעיצוב פני הדור. רונה , יזמה מיזמים חברתיים וחינוכיים בארץ בכלל ובפריפריה בפרט. היא פעלה לקידום בני נוער בסיכון. מידי שנה נחשפים לפעילותה יותר מ- 200,000 בני נוער".

הפופולריים