יוזם "סטורי השואה של אווה": הנוער נמצא באינסטגרם, אין עניין עסקי

יוזם "סטורי השואה": הנוער נמצא באינסטגרם
מתי כוכבי אמר בריאיון לתוכנית קלמן־ליברמן בכאן רשת ב: "דייקנו את הסיפור של אווה שנרצחה באושוויץ. הילדים יקבלו את זה במקום שבו הם נמצאים כמו שאני גדלתי על סיפורי השואה בטלוויזיה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הסטורי של אווה, שואה, אושוויץ
צילום: מתוך העמוד

מתי כוכבי, יוזם פרויקט "הסטורי של אווה", מספר היום (ראשון) בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן־ליברמן" בכאן רשת ב על פרויקט הנגשת השואה לנוער, שעורר ויכוח: "לקחנו את היומן של אווה, נערה שנרצחה באושוויץ, ודייקנו את הסיפור. לא יצרנו חוויה שהיא לא נכונה. הנוער היום נמצא באינסטגרם כמו שהנוער בזמני היה בעיתון ובטלוויזיה".

האזינו לריאיון המלא עם יוזם פרויקט "הסטורי של אווה" בכאן רשת ב

על הביקורת נגד הפרויקט אמר כוכבי: "הילדים יקבלו את זה במקום שבו הם נמצאים כמו שאני גדלתי על סיפורי השואה שאותם ראיתי בטלוויזיה. אני לא חושב שהנוער הוא פחות חכם, רציני או מעמיק. אין פה שום דבר עסקי. בבית שלי היו מאות ספרים שעסקו בשואה – גדלנו על הדבר הזה.

"לקחנו את היומן של אווה ודייקנו אותו באופן משמעותי בסיפור שלנו. כלומר, לא עשינו שום חוויה שלא הייתה." מספר כוכבי ומוסיף: "לא יצרנו חוויה שהיא לא מסופרת. הנוער נמצא באינסטגרם - ומה שנביא לו שם יהיה רגיש ומעמיק. היה לאווה חלום להיות צלמת עיתונות בלונדון. אמרנו - בוא נספר את הסיפור כאילו שהיא עושה את מה שהיא רצתה להיות".

הפופולריים