הנהג שהותקף ע"י מפגינים: "ראיתי המון משולהב שרצה להרוג מישהו"

הנהג שהותקף בהפגנה: "המון משולהב שרצה להרוג"
האדם שסרב לפרסם את שמו אמר לכאן 11: "מישהו קפץ לי על מכסה המנוע והתחיל לחבוט בזכוכית. הבן אדם שבר את הזכוכית עם היד - יכולתם לדווח עליי אחרת היום"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

מחאת יוצאי אתיופיה: בעל הרכב, שהותקף על ידי מפגין שקפץ על רכבו ושבר את השמשות, התראיין היום (רביעי) למיכל ספקטור מכאן 11 וסיפר כי "מישהו קפץ לי על מכסה המנוע והתחיל לחבוט בזכוכית. את רואה את המבט בעיניים - זה לא הולך להסתיים. הבן אדם שבר את הזכוכית עם היד. ראיתי המון משולהב שרצה להרוג מישהו. יכולתם לדווח עלי בצורה אחרת היום".


בעל הרכב לא רצה ששמו יתפרסם מחשש לחייו ולחיי משפחתו ואמר: "בתוך כמה שניות הרכב היה מוקף בעשרות מפגינים. הם ניפצו את כל שמשות הרכב, את המראות. ידעתי שאם אני נותן גז, אני דורס אנשים, או שאני יוצא החוצה ואני במרכז הלינץ'".


"הגיעו שני שוטרים על אזרחי שחילצו אותי. משטרת ישראל התנהגה בצורה מדהימה. השניים פתחו לנו מעבר דרך כל החבורה דרך שחבטו בהם וריססו אותם", סיפר בעל הרכב. "אם זה היה בשטחים, או בכל מקום אחר – הייתה נפתח אש חמה".


מוקדם יותר היום הודיעו מארגני הפגנות יוצאי אתיופיה כי הם מתכוונים לחזור היום לאותם מוקדי מחאה בהם הפגינו אתמול. בין השאר צפויים הפגנות בצומת עזריאלי בתל אביב, ירושלים, צומת קסטינה, מחלף פולג בכביש החוף ובמחלף גהה.

אמש המשיכה המחאה ברחבי הארץ עד לשעות הלילה המאוחרות, ובתום יממה סוערת במד"א דיווחו על 83 פצועים בסך הכל שנזקקו לטיפול רפואי. 47 מתוכם הם שוטרים, 26 מפגינים, תשעה עוברי אורח וכבאי אחד. חמישה מהפצועים פונו לבתי החולים במצב בינוני והשאר במצב קל. שישה אמבולנסים וארבעה אופנועי חירום ניזוקו מיידויי אבנים. לפחות 45 מהפצועים שוחררו מבתי החולים לבתיהם במהלך הלילה.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן קיים במהלך הלילה ישיבת חירום להערכת המצב. בפתח דבריו אמר ארדן: "אני מבקש להביע בשמי ובשם המשטרה כולה את הזעזוע העמוק על האירוע הזה ולשלוח תנחומים למשפחה. אני מבין ומזדהה עם כאבם של יוצאי העדה. זכותו של כל אזרח במדינה דמוקרטית למחות על עוולות שהוא מרגיש שעשו לו ולזעוק כשהוא חש שזכויותיו נפגעו".

 

הפופולריים