ארדן בבית משפחת טקה: מקווה שזה המקרה האחרון

ארדן בבית משפחת טקה: מקווה שזה המקרה האחרון
השר לביטחון הפנים ניחם את בני משפחתו של הנער סלומון טקה בביתם שבקריית חיים. ארדן הודה לבני המשפחה על קריאתם למפגינים שלא לנהוג באלימות. במקביל, סיכמו הרבנים הראשים וראשי העדה האתיופית על סיום המחאה האלימה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר גלעד ארדן בבית משפחת טקה בקרית חיים
צילום: ללא קרדיט

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הגיע היום (חמישי) לנחם את משפחתו של הנער סלומון טקה שנהרג מירי שוטר בקריית חיים. בסוכת האבלים אמר להוריו ולבני משפחתו: "באתי בשם ממשלת ישראל ובשמי להביע תנחומים על הכאב שלכם. מיליוני אזרחים במדינה כואבים את הכאב שלכם". ארדן הוסיף "אני מבקש להודות למשפחה על הקריאה למפגינים שלא לנהוג באלימות. מה שקרה עם סלומון הוא עצוב וטרגי ואני מקווה שזה יהיה המקרה האחרון".


היום נועדו הרבנים הראשיים לישראל הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו יחד עם הרב הראשי ליוצאי אתיופיה והקייסים של העדה במטרה משותפת להרגיע את הרוחות לאור הפגנות מחאת יוצאי אתיופיה. בפגישה סיכמו הרבנים הראשים ומנהיגי העדה על סיום המחאה.

בד בבד, חברת הכנסת פנינה תמנו שטה מכחול לבן גינתה את האלימות בהפגנות בימים האחרונים, אך אמרה: "צעירים יוצאי אתיופיה מפנים את זעמם כלפי ממסד אדיש ואטום שריסק קהילה שלמה". בריאיון לרונן פולק בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' אמרה תמנו שטה כי הזעם הוא תוצר של הפרדה והדרה המתחילות כבר בגיל ילדות והופכות את בני העדה לחשודים מיידיים. לדבריה, לצעירים רבים שסופגים אלימות מהמשטרה אין כתובת לתלונות ו"אם המחלקה לחקירות שוטרים הייתה בוחנת לעומק כל מקרה של אלימות, לא היינו מגיעים למצב הקשה הזה".

הבוקר עצרה המשטרה שלושה צעירים תושבי לוד בחשד שתקפו קצין משטרה בכביש 431 ליד רמלה וחיבלו בניידת שבה נהג בהפרות הסדר שאירעו שלשום. הקצין סיפר כי רעולי פנים אחזו באבנים ובאלות מברזל והטיחו אותן בניידת בלי הרף. הניידת ניזוקה והקצין נחבל.

מוקדם יותר נעצרו שני נערים בני 17 בחשד שהשליכו לפנות בוקר בקבוקי תבערה אל תחנת משטרה בבאר יעקב. במהלך המעצר ניסו כ-20 מתפרעים למנוע את מעצרם אך המשטרה הדפה אותם.

קצין אמ"ן במרחב ירקון רב פקד יניב וולבוביץ' שחילץ את נהג הרכב שהותקף שלשום במחאת יוצאי אתיופיה סמוך למרכז עזריאלי בתל אביב, סיפר בריאיון לרונן פולק בכאן רשת ב' כי הותקף בעצמו במהלך ניסיון החילוץ. "אנחנו ספגנו את מה שהיינו צריכים כדי לסיים את האירוע הזה בצורה הטובה ביותר והיא הצלת החיים של האזרח". וולבוביץ' הוסיף כי לדעתו "במדינות אחרות בסיטואציות כאלה שוטרים היו שומרים על איפוק ברמה גבוהה כפי שקרה במהלך האירועים ברחבי הארץ".

בהכנת הידיעה השתתפו: מיכל וסרמן, עקיבא ווייס ודניאל אלעזר

הפופולריים