"דורשים מהפכה": ההורים חסמו את צומת עזריאלי

"דורשים מהפכה": ההורים חסמו את צומת עזריאלי
שעות לאחר שהוגש כתב אישום נגד המטפלת החשודה בהתעללות מראש עין: הורים ברחבי הארץ דורשים להחמיר את הענישה נגד מטפלות מתעללות ולהגביר את הפיקוח בגנים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאת ההורים בצומת עזריאלי
צילום: ללא קרדיט

מאות הורים מחו הערב (ראשון) במוקדים רבים ברחבי הארץ, שעות אחר שהוגש כתב אישום נגד כרמל מעודה בגין התעללות בגן ילדים בראש העין. המפגינים חסמו את צומת עזריאלי בתל אביב. בנוסף נרשמו חסימות כבישים מול בית ראש הממשלה בירושלים ובהפגנה בבאר שבע. 

הם קראו להגביר את הפיקוח בגנים ודרשו העברת האחריות על המעונות לגיל הרך למשרד החינוך, החמרה בענישה נגד גננות מתעללות והתקנת מצלמות.


בירושלים קראו המפגינים כלפי משפחת נתניהו: אם זה היה קורה לילדים שלכם, לא הייתם שותקים. ההורים הניפו שלטים עליהם נכתב: "דורשים מהפכה בגיל הרך". 


המחאה החלה ברשתות החברתיות לאחר שנחשפו סרטוני ההתעללות בפעוטות בגן בראש העין. כאמור, בבית המשפט המחוזי בלוד הוגש כתב אישום נגד מעודה, ובו 18 אישומים של אלימות כלפי קטינים. על פי כתב האישום, תקפה מעודה 11 תינוקות ופעוטות בגן הילדים במשך כמה שבועות. בית המשפט האריך את מעצרה עד להחלטה אחרת.

ההורים לילדים שהיו בגן של מעודה עדיין מתקשים לעכל את מה שחוו ילדיהם, במיוחד לאחר התיאורים הקשים בכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בלוד נגד הגננת. ארז פרץ, שבנו בן השנה היה בגן של מעודה, אמר לכאן חדשות: "היא התעללה בכל ילדי הגן. אין מספיק ראיות כדי להגיש כתב אישום על התעללות בכל הילדים, אבל שלא יהיה ספק – היא התעללה בכולם".


על התחושות שלאחר הגשת כתב האישום החמור סיפר האב: "התחושות כרגע קשות. בכלל לא ברור לי על מה עורך הדין של המפלצת עוד אמור לעבור, מה הוא עוד רוצה לראות? התיאורים בכתב אישום הם קשים מאוד. מה ששמעתם זה רק הקצה, יש שם דברים שאני לא רוצה לפרט - אלו דברים מחרידים שלא נתפס איך בן אדם בכלל יכול לעשות את זה".

"אנחנו מדברים על למעלה מ-200 מקרי אלימות ב-30 יום. היא קרעה לילדים האלה את הצורה. אלו שגם לקחו חלק בהתעללות, עשו את העבירה כמו המפלצת ואפילו יותר גרוע. הם צריכים לשבת בדיוק אותו מספר שנים בכלא כמוה".

הפופולריים