"רפי פרץ הומופוב": מפגינים קוראים לפטר את שר החינוך

"הומופוב": מפגינים קוראים לפטר את שר החינוך
בחדשות הערב דווח כי פרץ שוחח עם השר אמיר אוחנה, שאמר: "זו אמירה פוגענית שאני לא יכול לשבת בשקט עליה". פרץ הבהיר - "לא התכוונתי לפגוע ואני מתנצל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מפגינים מחוץ לביתו של שר החינוך הרב רפי פרץ
צילום: שלנו

מאות מפגינים יצאו למחות היום (ראשון) בשני מוקדי הפגנה שונים בדרישה לפטר את שר החינוך, הרב רפי פרץ בעקבות דבריו אתמול כי היה שותף לטיפולי המרה להומואים. ההפגנות התקיימו מול ביתו של פרץ במושב נווה שבדרום מועצת אשכול, ובמתחם שרונה סמוך לבניין קריית הממשלה בתל אביב. בחדשות הערב בכאן 11 דווח כי פרץ שוחח עם שר המשפטים אמיר אוחנה, שאמר: "זו אמירה פוגענית שאני לא יכול לשבת בשקט עליה".


אוחנה, חלק מהקהילה הגאה, הבהיר לפרץ כי האמירה "אינה מקובלת". פרץ הבהיר: "לא התכוונתי לפגוע ואני מתנצל. דברי נופחו יתר על המידה. כוונתי הייתה למקרה נקודתי בו היו מעורבים גורמי טיפול מקצועי בסיוע לנערים שהגיעו אלי בהתלבטות אישית".

במחאות הניפו המפגינים מקהילת הלהט"ב שלטים וקראו: "ההומופוביה מתחילה במסדרונות הממשלה. בתפקיד שר החינוך הומופוב-גזען חשוך". פעילי הבית הגאה בבאר שבע, שהפגינו מחוץ לביתו של פרץ צעקו "רפי פרץ הומופוב". דובר הבית הגאה ציין כי הם "יוצאים נגד האמירות ההומופוביות". ילד שהשתתף בהפגנה אמר לכאן חדשות: "חשבתי שהוא נחמד ובסוף הוא אומר דברים נגד הקהילה של אמא שלי – זה בושה וחרפה".


שי ברמסון, סגן יו"ר "חברותא" – ארגון שמסייע להומואים מהמגזר הדתי, סיפר בריאיון לאורי לוי בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11 על טיפולי המרה שעבר: "עברתי טיפולי המרה מגיל 13 עד גיל 16. רציתי להישאר דתי וידעתי שהקדוש ברוך הוא לא אוהב את זה (הומואים)". בהמשך סיפר ברמסון על הדברים שהוא עבר במסגרת הטיפולים ואמר כי שאלו אותו על הוריו כדי "לראות מה הרקע": "שאלו על טראומות ילדות, אבא לא נוכח, אמא גברית מדי וכו'. אמרו לי לראות פורנו של נשים ולהעניש את עצמי אם אני חושב על בנים".

בפוסט שפרסם היום בעמוד הפייסבוק שלו התייחס השר פרץ בהרחבה לסערה שעוררו דבריו:"לא כפיתי ואני לא מתכוון לכפות דבר על אף אחד", כתב פרץ. "לפעמים הכי נוח זה לשחות עם הזרם ולצעוק עם כולם. תלמדו שיש גם קולות אחרים - מורכבים אך מכילים. קבלת האחר היא לא נחלתו של צד אחד".

בפתח דבריו כתב פרץ: "מאז אמש אני מותקף מעל כל במה אפשרית על ריאיון ארוך, שבסופו יוצאת כותרת שלא מתכתבת עם המציאות. אני מאמין כי רוב מי ששמע את גלי ההדף של הריאיון כלל לא צפה בו. התגובות הגיעו מהבטן, תוך עיוות דבריי, פופוליזם זול שמשרת בעיקר את המשך השסע והעמקת הקרע בחברה הישראלית, ועל כך אני מצר".

חבר מפלגתו, השר בצלאל סמוטריץ' התייחס לסערה שחולל דבריו של פרץ ואמר כי "במדינה דמוקרטית יש זכות לומר את הדברים, גם אם לא אוהבים את זה". גם ח"כ עידית סילמן מהבית היהודי התייחסה בתוכנית "סדר יום" עם ליאת רגב לדברי פרץ, ואמרה: "צריך להתרכז בדברים שנאמרו. הדברים הם חד־משמעיים ואני באה ממערכת הבריאות. כל הנושא הטיפולי צריך להפנות אותו לגורמי מקצוע. הרב רפי הבהיר בפירוש שלא צריך לשלוח ילדים לטיפולי המרה".

הפופולריים