המחאה נגד הממשלה התחדשה: סיכום חדשות השבת

המחאה נגד הממשלה התחדשה: סיכום חדשות השבת
הדיווח על מכירת מטוסי F16 מארה"ב לאקוראינה - ותגובת רוסיה • הסערה שגרמה ההתבטאות של נועה קירל - והתגובה הפולנית • עוד מחדל באסותא? הבדיקה הראתה כי אין קשר גנטי בין הילד לאביו • מה דעתכם על קרן הארנונה? כל הנתונים מסקר כאן חדשות • תיעוד המטווח בעירום שביצעו חיילים בחטיבת הנח"ל - והעונש שקיבלו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כותרות השבת
צילום: כאן חדשות בדיגיטל

השבוע ה-20: המחאה נגד הממשלה התחדשה

ההפגנות נגד הרפורמה המשפטית יערכו הערב   זה השבוע ה-20 ברציפות. כמדי שבוע, ההפגנה המרכזית תיערך בצומת קפלן בתל אביב, ורחובות רבים בעיר נחסמו לתנועה. ממארגני המחאה נמסר כי הפגנות יערכו בכ-150 מוקדים ברחבי הארץ, בהם אשדוד, ירושלים וחיפה. 

לידיעה המלאה על ההפגה המתחדשת

ארה"ב תעביר מטוסי F16 לאוקראינה

על פי דיווח באתר CNN, נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן אמר שארצו תשתתף בהכשרת הטייסים האוקראינים בהטסת מטוסי F16. וושינגטון ובעלות בריתה נערכות להעברת מטוסי הקרב. המטוסים לא יועברו ישירות מארצות הברית אלא ממדינות אחרות באירופה. סגן שר החוץ הרוסי הגיב לדיווח: "המערב הולך בנתיב של הסלמה"

לידיעה המלאה על העברת מטוסי F16 לאוקראינה | לידיעה המלאה על תגובת סגן שר החוץ הרוסי

צילום: אי.פי

הסערה הפולנית של נועה קירל

כלי תקשורת בפולין, ומשתמשים ברשתות החברתיות במדינה, תוקפים את ההתבטאות של נועה קירל בתום גמר האירוויזיון. קירל ביקשה להחמיא לפולין אחרי שקיבלה מהמדינה 12 נקודות, ואמרה לכאן חדשות: "כשפולין נותנת לישראל דוז פואה, אחרי שכל משפחת קירל כמעט נרצחה בשואה, זה ניצחון". הבוקר הכותרת באתר הפולני Dorzeczy הייתה: "שערוריית אירוויזיון. דברי קירל התפרשו כהאשמת פולין ברצח יהודים במלחמת העולם השנייה". בכותרת של אתר פולני אחר, Onet, נכתב: ״שערוריית אירוויזיון. כהכרת תודה על הנקודות מפולין היא הזכירה את השואה". סגן שר החוץ הפולני הזמין את קירל לביקור במדינה.

לידיעה המלאה

הבדיקות הגנטיות הראו כי לילד אין התאמה גנטית לאבא

חשד למחדל נוסף בבית החולים אסותא ברמת החייל: לילד שעומד במרכז הפרשה התגלו בעיות בריאות, ככל הנראה תסמונת גנטית או בעיות התפתחויות על רקע גנטי. בבדיקה שביצעו הוריו התברר כי אין את התסמונת במשפחה - מה שעורר את חשדם. ההורים ביצעו בדיקות גנטיות בגרמניה, ומתוצאות ראשוניות התברר כי לאמא יש התאמה גנטית לילד ואילו לאביו אין. בני הזוג המתינו לתוצאות נוספות, שתמכו בתוצאות הראשוניות. 

לידיעה המלאה

מה דעתכם על קרן הארנונה?

בסקר כאן חדשות שערך מכון קנטאר בראשות דודי חסיד ופורסם בחדשות שישי בכאן 11, השיבו 60% מהנשאלים כי הם אינם מרוצים מהתמורה שהם מקבלים על תשלום הארנונה. 31% השיבו שהם מרוצים. בקרב היישובים שאמורים לקבל כסף מקרן הארנונה, 44% השיבו כי הם מתנגדים לקרן הארנונה ואילו 24% מהם תומכים. בקרב היישובים "החזקים" יותר, השיבו 54% כי הם מתנגדים ואילו 19% השיבו כי הם תומכים בקרן.

לידיעה המלאה

מטווח באש חיה - וללא בגדים

קצין בסיירת נח"ל הושעה מתפקידו וצפוי לעלות למשפט, זאת לאחר שפיקד על מטווח באש חיה בו השתתפו שני מפקדי כיתות, כששניהם בעירום מלא. גורם צבאי מסר לכאן חדשות "מדובר באירוע חמור".

לידיעה המלאה

 

 

 

 

 

הפופולריים