פרשת שירה איסקוב

ביהמ"ש אישר חוות דעת פסיכיאטרית חדשה לאביעד משה

ביהמ"ש אישר חוות דעת פסיכיאטרית חדשה לאביעד משה
אחרי שנידון ל-23 שנים על ניסיון הרצח של שירה איסקוב וערער, השופטים בדיון על הערעור של משה החליטו על המהלך - בניגוד לעמדת המדינה. איסקוב לשופטים: "הילד עם פוסט טראומה, הוא מדבר על הדם שהיה על הרצפה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שירה איסקוב
צילום: ללא

פרשת ניסיון רצח שירה איסקוב: בית המשפט העליון קיבל היום (שני) לעיונו את בקשתו של אביעד משה לחוות דעת פסיכיאטרית חדשה. נציגת המדינה אמרה לאחר ההחלטה כי המקרה היה כפסע מרצח בנסיבות מחמירות וכי חומרת העבירה הייתה חריגה. לדבריה, שתי העבירות - ניסיון הרצח וההתעללות בקטין - צריכות להיות ברף הגבוה. משה נידון ל-23 שנות מאסר על ניסיון הרצח של אשתו ועל התעללות בבנו. איסקוב אמרה אחרי ההחלטה: "הבן שלו לא מבין איך אבא עשה דבר כזה".

בדבריה לשופטים אמר איסקוב: "קצת קשה המעמד. מדברים עליי ועל הילד שלי, על פניו נראה שחזרנו לחיים ואנחנו עובדים, והמון מילים כואבות שמפלחות את הנשמה. זו אימא עם פוסט טראומה שמגדלת ילד עם פוסט טראומה שחזר לדבר אחרי שנה עם גמגומים. הילד בטיפול רגשי, ולפני שנה תוך כדי משחק הוא מדבר על הדם שהיה על הרצפה, ועל איך שאבא לקח והרביץ ומספר שהוא פחד ושאימא נעלמה לו מהחיים".

היא המשיכה ואמרה: "היום הוא בן ארבע וחצי והוא מדבר טוב. הוא שואל את אימא ואומר שזה היה משהו שחור ומנסה להבין. יש לו אבא והוא קורא לו אבא אביעד, והוא סובל כל כך הרבה והוא לא מבין איך אבא שלו עשה דבר כזה ולמה הוא לא אוסף אותו מהגן. ההוצאות המטורפות שאני מוציאה על זה וכל הסבל, וכשעורך הדין אומר 'לבי לבי' זה קשה וזה נורא! המעט שאפשר זה להשאיר את העונש כמו שהוא כי אי אפשר להשאיר אותו כל החיים בכלא".

הפופולריים