הממשלה תאשר: עשרות מיליונים יועברו מתקציבי המשרדים לגרעינים תורניים

עשרות מיליונים יועברו ממשרדי הממשלה לגרעינים תורניים

על פי טיוטת ההחלטה, שהממשלה צפויה לאשר ביום א', הגרעינים התורניים יקבלו בין היתר עשרה מיליון שקלים מתקציב משרד החינוך וחמישה מיליון שקלים ממשרד הביטחון. זאת, בנוסף לכספים הקואליציוניים ולסכומים שהוקצו לגרעינים בתקציב המדינה. לדברי גורמים, מדובר בניסיון של שרי הליכוד לקרוץ למצביעי הציונות הדתית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הממשלה
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הממשלה תאשר ביום ראשון החלטה על העברת תקציבים ממשרדי ממשלה רבים לטובת גרעינים תורניים - כך עולה מטיוטת ההחלטה שהגיעה הערב (רביעי) לידי כאן חדשות. על פי הטיוטה, מתחייבים המשרדים להעביר סכום כולל של 42 מיליון שקלים כדי "להגביר את הפעילות של הגרעינים החינוכיים התורניים לנוכח אתגרי המציאות". בין היתר התחייב משרד החינוך לתרום למטרה עשרה מיליון שקלים מתקציבו ומשרד הביטחון - חמישה מיליון. משרדי המשפטים, התיירות, החוץ והמשרד להגנת הסביבה יעבירו ארבעה מיליון שקלים כל אחד, ומשרדים נוספים יתרמו בין חצי מיליון שקלים ל-2.5 מיליון לטובת הגרעינים. 

 

 

טיוטת החלטת הממשלה על העברת תקציבים לגרעינים התורניים

אמש נחשף בחדשות הערב של כאן 11 כי הממשלה מקדמת את העברת מיליוני השקלים לגרעינים התורניים, בנוסף לכספים שיועברו להם כחלק מההסכמים הקואליציוניים ולכספים שהוקצו להם בתקציב המדינה. לפי גורמים שמעורים בהחלטה, מי שעומד מאחוריה הם שרי הליכוד שזיהו מחלוקת בין אנשי הגרעינים ליו"ר הציונות הדתית, שר האוצר בצלאל סמוטריץ'. לדברי הגורמים, אנשי הליכוד רואים בכך הזדמנות פוליטית לקרוץ לפלח האוכלוסייה הזה, שמזוהה לרוב עם מפלגתו של סמוטריץ'. 

 

 

הפופולריים