הסטודנט שסייע להשיב את שלום רוטבן: "אמרתי לו 'אני מחזיר אותך הביתה רק תשתף איתי פעולה'"

הסטודנט שסייע להשיב את שלום רוטבן משחזר: "כמו בסרטים"
מוחמד נסאסרה סיפר לכאן חדשות כיצד הצליח לגרום לשלום לתקשר עמו ועל השיחה המרגשת בינו לבין אמו : "הוספנו 20 שנה לחיים שלה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כאמל א-טלאקאת, הסטודנט שסייע בהבאת שלום רוטבן לישראל
צילום: ללא

מוחמד נסאסרה שיחזר בשיחה עם כאן חדשות את המסע להחזרת שלום רוטבן מירדן למשפחתו. כך פורסם היום בחדשות השבת. הוא סיפר ששלום לא הסכים לדבר, אז כדי לתקשר איתו, "אמרתי לו 'אני מחזיר אותך הביתה רק תשתף איתי פעולה, אם לא תדבר אתה תישאר פה עד שתמות'". הוא סיפר ששלח הודעת וואטסאפ לאמו של שלום ואחר כך התקשר אליה בשיחת וידאו ונתן לה ולשלום לראות זה את זו, מה שגרם לשניים לפרוץ בבכי. הוא מספר שזה היה ממש "כמו בסרטים, הוספנו 20 שנה לחיים של אמא שלו".

 

מוקדם יותר, פרסם משרד החוץ ציוץ שנועד להודות לכל מי שסייע בהשבת שלום רוטבן מירדן – וספג ביקרות על כך שטעה בשם הסטודנט לסיעוד כאמל א-טלאקאת – שהצליח לתקשר עם רוטבן בבית החולים בעמאן וליצור קשר עם משפחתו. בציוץ נכתב: "שר החוץ הנחה להעניק תעודת הוקרה מיוחדת בשם משרד החוץ למוחמד אלנסאסרה, הסטודנט לסיעוד שזיהה לראשונה את שלום רוטבן ויצר קשר עם הרשויות". אך אין כאן בלבול של משרד החוץ. הכוונה היא לסטודנט נוסף לסיעוד, שהיה דומיננטי יותר בסיוע לנעדר, מוחמד אלנסאסרה, שאיתר את שלום ראשון ופעל רבות כדי לברר את זהותו.

הקונסוליה הישראלית מאשרים כי הם היו בקשר עם אדם בשם מוחמד לאורך כל הדרך. יממה לפני כן, שר החוץ אלי כהן ספג ביקורת גם כן בטוויטר, לאחר שהודה בציוץ לכל הגורמים שסייעו בהבאתו של רוטבן – ולא הזכיר את א-טאלאקאת. "אני מודה לקונסולית ברבת עמון גלי יצחק, ולמחלקה לישראלים בחו"ל במשרד החוץ שעסקו בנושא במהלך הימים האחרונים, ופעלו ביעילות ומהירות על מנת להפגיש בין שלום לאימו כבר לפני החג. תודה מיוחדת גם לנשיא הרצוג על מעורבותו לפתרון".

רוטבן הוחזר בחמישי האחרון לישראל לאחר שנעדר במשך בשנתיים. לפני כמה ימים הוא נמצא לצד הדרך בעמאן, ופונה לבית החולים. א-טלאקאת, צעיר מערערה בנגב שלומד סיעוד בירדן, ניסה לדובב את רוטבן. הוא לקח דף ועט וכתב לו בעברית. שלום הגיב ורשם את מספר הטלפון של אימו וכך כאמל יצר קשר עם משפחתו.

הפופולריים