11 נעצרו בחשד למעורבות בטבח ביפיע, שניים נעצרו בחשד לירי בבת ה-3 ובדוד שלה

11 נעצרו בחשד למעורבות בטבח ביפיע
ח"כ תומא-סלימאן האשימה בריאיון לכאן רשת ב את השר לביטחון לאומי והמשטרה באלימות ואמרה כי צריך "להסתכל על החברה כקורבן של ארגוני הפשיעה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עצורים אלימות בחברה הערבית יפיע כפר כנא 9.6.23
צילום: משטרת ישראל

97 נרצחים בחברה הערבית מתחילת 2023: חברת הכנסת עאידה תומא-סלימאן מהרשימה המשותפת האשימה היום (שישי) את הממשלה ואת השר איתמר בן גביר בהיעדר טיפול באלימות הגואה בחברה הערבית. "עם כל ההסתה נגד האוכלוסייה הערבית והשנאה שהשר לביטחון לאומי משדר, אני חושבת שלא רק שלא אכפת לו - יכול להיות שהוא נהנה מהמחזה הזה", אמרה תומא-סלימאן בריאיון לרן בנימיני בכאן רשת ב. "איך אתה מסביר את זה ש-5-4 חודשים הוא לא ביקר ביחידת הסיף? הפקירו את החיים שלנו כששמו אותו בתפקיד הזה. אנחנו לא באג'נדה של מקבלי החלטות".

האזינו לריאיון עם ח"כ עאידה תומא-סלימאן בתוכנית "הבוקר הזה"

לדבריה, "הגיע הזמן להסתכל על החברה כקורבן של ארגוני הפשיעה. הגענו למצב שכל בן אדם חושב לאיזו מכולת פחות מסוכן ללכת ולא איזו מכולת זולה יותר, כי יכול להיות שהוא לא יחזור משם.

על עשייתה בנושא כמנהיגה בציבור הערבי אמרה ח"כ תומא-סלימאן כי "מנהיגות האוכלוסייה משמיעה את הצעקה הזו כבר 10 שנים". היא המשיכה ותהתה: "אני חברת כנסת, מבקשים ממני שאצא נגד ארגוני פשיעה עם נשק? זה תפקיד המשטרה. אין מישהו שיש בראשו שכל שמבקש מאזרחים לצאת להיאבק בארגוני פשיעה שיש להם נשקים וגדודים של אנשים שמוכנים לרצוח".

גם כלפי המשטרה ושב"כ הפנתה חברת הכנסת מהרשימה המשותפת חיצים והאשימה: "למשטרה היו את כל הכלים כדי למגר את התופעה. צריך שקודם כל ינקו את המשטרה מהשחיתות שלה, יבקשו ששב"כ ירים את החסינות שהוא נותן לחלק מהאנשים המעורבים בפשיעה. בכירים במשטרה אמרו שהם לא מגיעים להגיע לראשי הארגונים כי שב"כ נותן להם חסות".

שישה בני אדם נרצחו אתמול בתוך כמה שעות בחברה הערבית. סלים עומר טהאא, בן 30 מג'לג'וליה, נורה למוות במהלך מרדף ליד מחלף כפר קאסם, כשהיעד לחיסול היה בכיר במשפחת הפשע חרירי. שני חשודים נעצרו.

חמישה בני אדם נרצחו באירוע ירי בעסק לשטיפת מכונית בכפר יפיע שליד נצרת. הנרצחים הם חברי ארגון הפשע של משפחת בכרי, שלה שייך העסק, ושנמצאת בסכסוך ארוך ומדמם עם ארגון הפשע של משפחת חרירי. 11 חשודים נעצרו בחשד למעורבות ברצח.

באירוע ירי נוסף שאירע במקביל בכפר כנא נפצעו באורח קשה ואנוש ילדה בת שלוש וקרוב משפחתה, גבר כבן 30. הרקע לאירוע זה הוא ככל הנראה סכסוך על רקע קו חלוקת סמים. שני חשודים מהכפר נעצרו.

הפופולריים