"ראיתי את השנאה הטהורה שלהם": חיילת להט"בית הותקפה באוטובוס, שניים נעצרו

חיילת להט"בית הותקפה באוטובוס, שניים נעצרו
שני צעירים תושבי המרכז נעצרו לאחר שתועדו תוקפים את החיילת מילולית ויורקים עליה במהלך נסיעה באוטובוס. החיילת: "ניסיתי להסביר להם שאני גאה במי שאני ובתהליך שעברתי" | צפו בתיעוד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיילת להט"בית הותקפה באוטובוס, שניים נעצרו
צילום: ללא

שני צעירים נעצרו היום (שישי) לאחר שתקפו מילולית חיילת להט"בית וירקו עליה בשל הנראות שלה. השניים חשודים בתקיפה והטרדה של החיילת במהלך נסיעה באוטובוס בערב מצעד הגאווה בתל אביב. השניים הם צעירים בני 17 ו-19, תושבי מרכז הארץ. הם הועברו לחקירה במפלג ההונאה של משטרת מחוז תל אביב. 

החיילת, יובל, המשרתת כסמלת בחיל החינוך, שיתפה בפוסט בעמוד הפייסבוק את תחושותיה על האירוע. ״נתקלתי בלהט״בופוביה מהזן שחודר עמוק. במהלך הנסיעה חבורת נערים החליטה שהנראות שלי כלובשת מדים קווירית לא באה לה בטוב", כתבה יובל. "הם החלו לקלל ולדבר בצורה קשה, ראיתי את השנאה הטהורה שלהם בעיניים. התעלמתי תחילה, חברתי לסגל הגיבה להם והעניינים התלהטו - לא יכולתי לשתוק וניסיתי לתווך להם שאני גאה במי שאני ובתהליך שעברתי, שאני גאה להיות לובשת מדים המייצגת חלק ענק מהקהילה ושאני לא מתביישת במי שאני". 

לדבריה, "דברים נכנסו מאוזן אחת ויצאו מהשנייה, וכמובן שהם היו חייבים לסיים ביריקה טובה כזו שמרטיבה לך את כל הפנים, בכמעט בעיטה שתשבור לך את הלסת. חוויתי להט"בופוביה בחיי מספר פעמים אך דווקא עכשיו, בעיתוי הזה, בחודש הזה, ביום ההולדת שלי זה כאב, זה כאב והדהד עמוק, זה פגע וזה הכעיס. אנחנו כאן כדי להישאר, אני כאן כדי להישאר, דווקא בימים מורכבים אלו תמיד חשוב לזכור שיש עוד המון עבודה לעשות בנושאי הקהילה הגאה. לא מאחלת לאף אחד לעבור חוויות כאלה משפילות ומטלטלות".

אמה של יובל הוסיפה: "בלתי נתפסת האלימות הקשה נגד להט"בים, שהגיעה עד המשפחה שלנו, כשיורקים ותוקפים את יובל רק בגלל הנראות שלה, ועוד על מדי צבא. לפני שלוש שנים, כשיובל יצאה מהארון כקווירית, חיבקתי וקיוויתי שהמציאות עוד תשתנה ותהיה מכילה יותר". לדברי האם, היא "מצפה למצות את הדין עם התוקפים ולגינוי משמעותי מצד הצבא". 

יו"ר האגודה למען הלהט"ב, הילה פאר, אמרה כי "מדובר בפשע שנאה חמור שמזכיר לכולנו למה אנחנו נאבקים וצועדים. מקומם ומכעיס שאזרחים במדינת ישראל תוקפים חיילים על מדים רק בגלל הנראות הלהט"בית והקווירית שלהם. אנחנו נמצאים בתקופה שבה האלימות ברחובות נגד הקהילה הגאה נהפכה לדבר שבשגרה ואנחנו לא ניתן לזה להמשיך". פאר הוסיפה כי "אנחנו מצפים לגינוי משמעותי מצד הצבא, בתור הגוף האמון על ביטחונה של יובל, שיעביר מסר לאלפי חיילים וחיילות להט"בים אשר משרתים בימים אלה בצה"ל".

הפופולריים