המו"מ בין המדינה לארגון המורים תקוע - והמגשרת בחו"ל

המו"מ בין המדינה לארגון המורים תקוע - והמגשרת בחו"ל
המשא ומתן בין ארגון המורים למדינה לא התקיים כבר שבועיים כי המגשרת - הממונה על יחסי עבודה במשרד העבודה - לא בארץ. בארגון המורים מתכוונים להמשיך את העיצומים גם בקיץ, ולגרום לשיבושים במועדי ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר ארגון המורים רן ארז, אוגוסט 2022
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

יומיים לסיום שנת הלימודים בתיכונים, והתלמידים בלי ציונים ובלי תעודות. הצדדים היו יכולים לנסות להגיע להסכמות בשבועות האחרונים, אך בחדשות הערב פורסם היום (ראשון) שהמשא ומתן בין ארגון המורים למדינה לא התקיים כבר שבועיים כי המגשרת - הממונה על יחסי עבודה במשרד העבודה - נמצאת בחו"ל.

בארגון המורים מתכוונים להמשיך את העיצומים גם בקיץ, ולגרום לשיבושים במועדי ב. המורים לא יגעו לתגבורים ולא יקיימו שיעורי מרתון לפני הבחינות במועדי ב. יו"ר ארגון המורים רן ארז צפוי להודיע השבוע על עיצומים נוספים, ברקע ומשא ומתן התקוע על הסכם שכר למורים. 

לפני שבוע שר החינוך יואב קיש שלח מכתב לעובדי ההוראה בחינוך העל-יסודי, שבו תקף את יו"ר ארגון המורים רן ארז. במכתב טען קיש כי ארז מתכוון להחריף את המשבר - "התנהלות שכזו בחוסר תום לב פוגעת באופן ישיר בתלמידי ישראל ובצוותי ההוראה". רז תקף בחזרה במכתב תגובה, וטען שקיש מסרב להתערב במשא ומתן כי אינו רוצה להכניס "ראש בריא למיטה חולה" ושהכישלון ידבק בו אם המשא ומתן יכשל, אך ישמח מאוד לגזור את הסרט בסיומו.

 

הפופולריים