קיש נגד רן ארז: "פוגע בתלמידים, השנה הבאה תיפתח באיחור"

קיש נגד רן ארז: "פוגע בתלמידים, השנה הבאה תיפתח באיחור"
שר החינוך תקף בשיחה עם כאן חדשות את יו"ר ארגון המורים על סירובו לקבל את ההצעה להעלאת שכר המורים: "מדובר בהצעה טובה, לא אתן יד לפגיעה המתמשכת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יואב קיש ורן ארז
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר החינוך יואב קיש תקף היום (שני) את יושב ראש ארגון המורים רן ארז, על רקע סירובו של האחרון לקבל את ההצעה להעלאת שכר המורים. "לאור העבודה שהוא לא מוכן לקבל את ההצעה שמונחת על שולחנו, מעריך כי שנת הלימודים תיפתח באיחור רב", אמר קיש בשיחה עם כאן חדשות, והוסיף: "רן ארז שממשיך לפגוע בתלמידים ללא הרף. אני תומך בדרישה הצודקת להעלאת שכר המורים אך לא אתן יד לפגיעה המתמשכת. מדובר בהצעה טובה ויעילה שמותאמת להסכמי שכר נוספים שקיימים כיום במשק - קורא לארז לקבל את ההצעה בהקדם".

בחודש שעבר השיב רן ארז לדבריו של שר החינוך קיש שתקף אותו בצורה דומה, ואמר בריאיון לכאן רשת ב: "אני יכול רק לרחם עליו, לא אכפת לו, מרחם עליו כי הוא מנתק מגע מארגון המורים שמייצג את המוסדות העל-יסודיים. במקום לעזור - הוא יושב בטריבונה ומדבר עם התקשורת".

בתחילת חודש יוני איים ארז כי שנת הלימודים בתיכונים לא תיפתח כמתוכנן ב-1 בספטמבר. במכתב ששלח לשר האוצר בצלאל סמוטריץ ומנכ"ל משרד החינוך, כתב ארז: "מצב החינוך העל יסודי בשפל חסר תקדים – המחסור במורים בחינוך העל יסודי מעולם לא היה כה גדול. בשל האמור, ועל רקע המבוי הסתום המתמשך במשא ומתן מאז פג תוקפו של ההסכם הקיבוצי הקודם עם ארגון המורים, המשא ומתן מעולם לא נמשך זמן רב כל כך. אני חוזר כאן על הודעתי - אם לא ייחתם הסכם קיבוצי ראוי ומכבד, שנת הלימודים הקרובה לא תוכל להיפתח".

הפופולריים