פיצוץ נשמע במרכז: מה גרם למכתש ענק בהרצליה?

פיצוץ נשמע במרכז: מה גרם למכתש ענק בהרצליה?
גורם בכבאות והצלה: הפיצוץ אירע בשטח פתוח לחלוטין, חבלנים נמצאים במקום ובודקים את האירוע. מכתש נוצר במקום הפיצוץ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מכתש שנוצר בפיצוץ באזור הרצליה
צילום: שימוש לפי סעיף 27א

פיצוץ עז נשמע הערב (חמישי) באזור ההרצליה, התושבים באזורים הרגישו הדף על הקרקע ודיווחו על צריבות בעיניים. הפיצוץ אירע בשטח פתוח בעיר, ככל הנראה באזור ששכנו בו בעבר מפעלי תע"ש, נתגלה מכתש ענקי. מקור הפיצוץ אינו ידוע, אך משערים כי מדובר בפיצוץ של תחמושת ישנה או של חומרים כימיים.

גורם בכבאות והצלה מסר: "מדובר פיצוץ שלא ברור ממה נבע. בשטח פתוח לחלוטין לא קשור לתע"ש. מבחינת כבאות יש שם שריפה קטנה של קוצים. חבלנים במקום לבדוק ממה הפיצוץ".

בצה"ל הבהירו שהפיצוץ לא נגרם מפעילות צבאית. ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אמר ליואב קרקובסקי בכאן רשת ב' כי הזהיר את כולם מאסון קרב, אך איש אינו שומע: "כולם עסוקים ברפורמה, מדובר בהר מלא בחומר נפץ". פדלון הוסיף כי לפני שש שנים קבע בית משפט שיש להתחיל לטהר את האיזור, "אנחנו מחפפים וזה יעלה לנו בחיי אדם", אמר.

מנציגות בעלי קרקעות טאבו באזור ארסוף נמסר: "שנים מתריעים בעלי קרקעות הפרטיים באזור על ההזנחה. המדינה הכשירה את קרקעות תע״ש לשטח לבניה עתידית סמוך לנוף-ים, בגיבוי בג״צ, כאשר מדובר באזור מסוכן ורווי חומרים כימיים, בעוד שאת עתודת הקרקעות הפרטיות הפכו לשטח שלא ניתן לפתח. עוד אבסורד בממלכת חלם. במקום לטפל במפגעים, רשויות התכנון ומועצת חוף השרון, נלחמים בבעלי הקרקעות ומנשלים אותם, תוך שהם דואגים להנציח את העזובה, ומכשירים את האסון הבא".

הפופולריים