דרמה בברייטון

עדות מילצ'ן: המסר של התובעת - ותגובת איש העסקים

עדות מילצ'ן: המסר של התובעת - ותגובת איש העסקים
בן ארי טענה שמילצ'ן אמר שהוא לא מרגיש בנוח ששרה נתניהו יושבת באולם, סנגורו של נתניהו פנה למילצ'ן ושאל אם הוא רוצה שאשת רה"מ תצא מהאולם - איש העסקים השיב שלא | עדכונים שוטפים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עדות מילצ'ן
צילום: צילום: אלכס קולומויסקי, פול

משפט נתניהו: איש העסקים ארנון מילצ'ן ממשיך היום (שני) את השבוע השני לעדותו בתיקי 1000 ו-2000 בעיר ברייטון שבאנגליה. התובעת, עורכת הדין ליאת בן ארי, אמרה בתחילת הדיון שמילצ'ן פנה אליהם ואמר שהוא לא מרגיש בנוח בסיטואציה שנוצרה, ששרה נתניהו יושבת באולם.

סנגורו של נתניהו השיב כי העובדה שהתביעה מדברת עם העד זה "רע ונורא", ואז פנה למילצ'ן ושאל אם הוא רוצה שאשת ראש הממשלה תצא מהאולם. איש העסקים השיב שלא.

אחרי שטען בחקירתו הראשונה במשטרה כי הקשר בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו הוא כמו בין ידידים לחברים - אמר אתמול איש העסקים כי טיב היחסים ביניהם הוא כמו בין חברים למשפחה. מילצ׳ן אמר שהסיבה לגרסתו הראשונית בקשר ליחסים עם ראש הממשלה נבעה מכך שהוא "נלחץ מאוד" בחקירה.

לדבריו, כשהוא החליף לשרה את השמפניה באחת זולה יותר, זה היה מתוך "מעשה שובבות בין חברים", וכי שמות הקוד (חולצות, סיגרים ושמפניות - גמדים, עלים וורודים) שהשתמש בהם עם בני הזוג נתניהו היו כינויים שובביים בין חברים ולא מתוך רצון להסתיר כי לא היה מה להסתיר ולא היה ממי להסתיר.

ביומה החמישי של חקירתו הנגדית בשבוע שעבר, העיד מילצ'ן כי נתניהו לא עשה דבר עבורו בעניין הארכת הוויזה שלו לארצות הברית, אך כי הוא עצמו כן בדק עם נתניהו אם יוכל לעזור. לדבריו, "נתניהו אמר שהוא לא יכול לעזור". סנגורו של נתניהו הראה כי היו למילצ'ן בעיות עם הוויזה פעמיים בעבר, בתקופת שמעון פרס כראש ממשלה ובתקופת סילבן שלום כשר החוץ, והם פעלו עבורו. איש העסקים אישר כי עשו זאת לא בגלל החברות עימו, אלא בגלל התרומה הגדולה שלו למדינה. נתניהו נשמע אופטימי בבית המשפט בירושלים ואמר לכאן חדשות כי "דבריו של מילצ'ן מדברים בעד עצמם".

 

הפופולריים