משפט נתניהו

מילצ'ן: "היו מתנות מתחילת החברות וזה הפך לרוטינה"

מילצ'ן: "היו מתנות מתחילת החברות וזה הפך לרוטינה"
ראש הממשלה נתניהו נוכח בחדר הדיונים במחוזי בירושלים • השופטים קיבלו את התנגדות הפרקליטות והתביעה הציגה את השאלות. מילצ'ן יצא מהאולם ועם חזרתו הוא טען כי אינו מרגיש טוב. "זה עינוי - בואו נגמור עם זה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עדות מילצ'ן
צילום: צילום: אלכס קולומויסקי, פול

היום העשירי והאחרון: עדותו של איש העסקים ארנון מילצ'ן, עד התביעה בתיקי 1000 ו-2000, תסתיים היום (חמישי) עם החקירה החוזרת. בתביעה טענו כי ישנם פערים עמוקים בעדותו ובחקירותיו ואף שוקלים להכריז עליו עד עוין. ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לחדר הדיונים בבית המשפט המחוזי בירושלים. 

איש העסקים נשאל על כך שבחקירה הראשית ובחקירה הנגדית הוא אישר כי הענקת המתנות התחילה בסמוך לבחירת שמעון פרס לנשיאות המדינה, וההיקף רק הלך וגדל. "היו מתנות מתחילת החברות וזה הפך לרוטינה", השיב מילצ'ן, והסביר כי "הכמויות גדלו, אבל לא ספרתי, לא זוכר באיזה כמות. לא הייתי בטוח שזה לא עובר גבול".  

עוד בתחילת העדות, טרם הסתיימה השאלה הראשונה למילצ'ן, הפרקליטות הציגה בפני השופטים התנגדות. מילצ'ן יצא מהאולם והשופטים דנו וקיבלו את כלל ההתנגדויות. עורכי הדין ביקשו שעורכת הדין ליאת בן ארי תציג את השאלות לפני החזרת מילצ'ן לאולם, כדי לבחון אם יתנגדו אליהם.

עם חזרת מילצ'ן לאולם כדי להעריך מה הלאה, מילצ'ן טען כי הוא אינו מרגיש טוב. "זה עינוי. בואו נגמור עם זה", אמר איש העסקים, והבהיר "אני נאבק אבל בסדר". 

מאוחר יותר נשאל מילצ'ן אם התבקש לרכוש חולצות ועל ידי מי. הוא השיב כי "היו רמיזות, האם יש גמדים" והסביר כי פירוש המילה גמדים הוא חולצות. התובעת בן ארי שאלה "במידות של מי?" והוא השיב - "של ראש הממשלה". 

בן ארי שאלה את מילצ'ן לפרש את דבריו של נתניהו לפיהם "הדס יודעת יותר מדי". מילצ'ן השיב: "הוא בהחלט לא התכוון לסיגרים, אלא לשיחות שהיו לנו. זה שהיא ידעה על שמפניות וסיגרים לא היה סוד מדינה".

 

אחת הדוגמאות קשורה להיבט הביטחוני ולדברי התובעת, בחקירתו לא הזכיר מילצ'ן שדיבר על כך עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ואילו בחקירה הנגדית אמר פתאום "עשינו יחד דברים גדולים לטובת מדינה". מילצ'ן עצמו אמר אתמול כי אין פערים, אלא רק בתאריכים ואמר כי הוא לא חושש שיוכרז עד עוין.

עוד טען מילצ'ן בעדותו כי אינו יודע על השיחות בין יו"ר ידיעות אחרונות ארנון מוזס לראש הממשלה בנימין נתניהו בסוף 2014 ועל התוכן שלהן. כאשר נשאל על חקירתו במשטרה ב-2017, אמר שתפס אותה כלא הוגנת.

האזינו להסכת עוד יום

 

הפופולריים