בן גביר על עצורים מנהליים: רובם ילדים מתוקים

בן גביר על עצורים מנהליים: רובם ילדים מתוקים
עימות בדיון סגור אצל נתניהו | השר לביטחון לאומי מחה: "אתם הופכים נערים עם נזלת לגיבורים", ראש השב"כ הזהיר - הפרעות בכפרים מסיטות כוחות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גירוש המח"ט אליאב אלבז מעלי
צילום: ללא

במשרד ראש הממשלה התקיים היום (שלישי) דיון סגור בהשתתפות נתניהו, שר הביטחון גלנט, השר לביטחון לאומי בן גביר, השר דרמר, הרמטכ"ל הרצי הלוי וראש השב"כ רונן בר. נושא הדיון היה ההסלמה באלימות ביהודה ושומרון בתקופה האחרונה, ולפי מקורות עסק ברובו בהסלמת התוקפנות נגד הפלסטינים. השר בן גביר תקף בדיון את השימוש במעצרים מנהליים נגד יהודים ואמר: "הם רובם ילדים מתוקים, צו מנהלי הופך אותם לגיבורים. אני קיבלתי צו בגיל 18. אתם הופכים נערים עם נזלת לגיבורים".

ראש השב"כ בר הזהיר כי "יש סיכון ישיר למתיישבים נוכח פיגועי נקם פלסטינים". לדבריו, "קיים חשש אמיתי מפגיעה של פלסטינים בפורעים (היהודים) שנכנסים לכפרים, כפי שכבר קרה בעבר". עוד אמר בר כי בעקבות כך "נדרשת הסטת כוחות מסיכול פיגועים".

שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן אמר היום בשיחה עם שר החוץ אלי כהן כי ארה"ב מעריכה את הודעות הגינוי של ראש הממשלה ושרי החוץ והביטחון, אך "מצופה מישראל לעשות יותר". השר כהן השיב לו: "אנו מגנים בכל תוקף אירועים בהם אזרחים נוטלים את החוק לידיהם".

בן גביר אף מחה בדיון על הדיחוי בקיומו: "שבוע שלם ביקשתי דיון בקבינט ולא הייתה תגובה, עד שצעקו על המח"ט". הוא תהה: "איפה נעלמה הנחישות מול האנרכיסטים שהציתו צמיגים מול בית שר המשפטים? למה בעניין הזה אין דיון דחוף עם ראש שב"כ והמפכ"ל? השיא זה שיחות ההתנצלות היום לרשות הפלסטינית, למחבל מורשע, אנחנו מתקשרים להתנצל בפניו וללטף אותו?".

הרמטכ"ל הלוי טען כי "האמירות נגד חיילי צה"ל חמורות פי כמה מהגינויים – שלא מספיקים". הגינויים בעקבות סילוקו של מח"ט בנימין אלוף משנה אליאב אלבז בקריאות "רוצח", כשהגיע לנחם את בני משפחתו של הראל מסעוד שנרצח בעלי, הגיעו היום מכל המערכת הפוליטית. הוריו אמרו היום לכאן חדשות כי הם מתנערים מהמילים, אך הביקורת על המח"ט צריכה להישמע.

 

הפופולריים