ירידה בהשקעות ועידוד רילוקיישן: השפעת הרפורמה על ההייטק

ירידה בהשקעות ועידוד רילוקיישן: השפעת הרפורמה על ההייטק
יותר מ-500 חברות ענו על סקר שבחן את השלכות החקיקה על ההייטק הישראלי: 68% מהסטארט-אפים החלו לנקוט בצעדים אקטיביים הכוללים הוצאות מזומנים מישראל, 72% טוענים כי הרפורמה פוגעת בהשקעות בחברות חדשות | כל הנתונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מגדלים, גורדי שחקים, הייטק, בני ברק
צילום: גיל יערי, פלאש 90

סקר חדש שערכה חברת סטארט-אפ ניישן סנטרל ופורסם היום (ראשון) את ההשפעות של הרפורמה במערכת המשפט על ההייטק הישראלי. על הסקר, שנשלח ליותר מ-7,600 מנכ"לים ומייסים של חברות טכנולוגיה ומנהלי חברות השקעות, ענו 734 בכירים המייצגים 521 חברות.

מהממצאים עלה כי 68% מהסטארט-אפים בישראל החלו לנקוט בצעדים אקטיביים פיננסיים ומשפטיים, בהם: הוצאות יתרות מזומנים, מקום רישום החברה (הוצאתה מישראל), עידוד רילוקיישן ופיטורי עובדים בעקבות חקיקת הרפורמה. 72% מהמשקיעים מציינים שתהיה השפעה שלילית על השקעות בחברות חדשות.

22% מהחברות מדווחות שהוציאו מישראל יתרות מזומנים, 37% מהמשקיעים מציינים שחברות הפורטפוליו שלהם הוציאו חלק מיתרות המזומנים לחו"ל. 8% מהחברות מדווחות שכבר החלו בשינוי מקום רישום החברה, ו-29% מתכוונות לעשות זאת בעתיד הקרוב. 20% מהמשקיעים מציינים שחברות בפורטפוליו שלהם גם החלו בשינוי מקום רישום החברה, ו-69% אחוז מהמשקיעים ציינו שחברות בפורטפוליו שלהם מתכוונות לעשות זאת בעתיד.

78% מבכירי חברות הסטארט-אפ ציינו שיש שהחקיקה משפיעה לרעה על פעילות החברות. 67% מהמשקיעים ענו כי הם כבר מעורבים בהשקעות או שוקלים להשקיע בחברות זרות - השקעות מחוץ לישראל מקבלות משקל גדל והולך באסטרטגיה של משקיעים. 65% כבר רואים סימני התאוששות בארה"ב או סבורים שהם יתחילו בחצי השנה הקרובה לעומת רק 12% ביחס לישראל.

הפופולריים