"רילוקיישן": זו התשובה של הרופאים והרופאות נגד הרפורמה?

"רילוקיישן": זו התשובה של הרופאים והרופאות נגד הרפורמה?
אחרי צמצום עילת הסבירות - רופאים הקימו קבוצת וואטסאפ למען רילוקיישן עם יותר מ-1,000 משתתפים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית חולים
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

ברקע העברת החוק לצמצום עילת הסבירות ומחאת הרופאים - קבוצת וואטסאפ חדשה נפתחה היום (שלישי) תחת הכותרת "רופאים ורופאות לרילוקיישן". הקבוצה מונה יותר מ-1,000 משתתפים. ההסתדרות הרפואית השביתה היום את מערכת הבריאות ל-24 שעות בעקבות החקיקה.

הפרקליטות הכינה לתוך הלילה את בקשת שר הבריאות משה ארבל להוציא צו מניעה נגד ההשבתה. כתב כאן חדשות אבישי גרינצייג פרסם כי בעמדת המדינה ביקורת נוקבת על ההסתדרות הרפואית. "לעמדת המדינה, שביתת מחאה בת 24 שעות במערכת הבריאות הציבורית אינה מידתית בנסיבות העניין, ואינה מתיישבת עם הכללים שנקבעו בפסיקה בנוגע לשביתות מחאה. משמדובר בשביתת מחאה, הרי שהיא לכל היותר, מקנה זכות לשביתה קצרת מועד וסמלית בלבד, ובפרט בשים לב לנזקים שיגרמו לציבור המטופלים", נכתב.

עוד ייטען על ידי המדינה כי "היות שהאקט הארגוני הוא אמצעי ולא מטרה בפני עצמה, עולה הצורך לבחון את שאלת תום הלב. האם אכן עשה ארגון העובדים שימוש באקט הארגוני כאמצעי ולא כמטרה בפני עצמה? מאזן הנוחות נוטה במובהק לטובת המדינה להפסיק לאלתר את השביתה ולהוצאת צווי מניעה זמניים וקבועים כנגד המשיבה, בשים לב לנזקים המיידיים שנגרמים לצדדים שלישיים, לטיפולים הרפואיים של החולים והמטופלים, אילו הצעדים הארגוניים הננקטים לא יופסקו והשביתה לא תימנע".

החקיקה שהפכה את המדינה | האזינו להסכת "עוד יום"

 

הפופולריים