פרסום ראשון

תקיפת בן ה-18 בהפגנה: תלונה תוגש למח"ש, לשוטרים לא היו מצלמות גוף

תקיפת בן ה-18 בהפגנה: תלונה תוגש למחלקה לחקירות שוטרים
לכאן חדשות נודע כי המשפחה של בן ה-18, שטענה כי השוטרים גידפו את הנער ותקפו אותו בהפגנה בת"א, תגיש נגד קצין בכיר תלונה • מהמשטרה נמסר: "בשום פנים ובשום שלב החשוד לא הוכה באמצעות אגרופים ולא בכלל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמיתי עבודי בן ה-18 שהותקף באיילון
צילום: איתי רון, הארץ

פרסום ראשון: משפחתו של בן ה-18, שהותקף על ידי שוטרים בהפגנות בתל אביב ביום שני, תגיש נגד שוטרי היס"מ תלונה במח"ש (המחקלה לחקירות שוטרים).

לכאן חדשות נודע כי לא היו מצלמות גוף על מפקד יס"מ ת"א, סגן ניצב יאיר חנונה, ועל השוטר שהיה לצידו, במהלך מעצרו של הצעיר בן ה-18.

במהלך היום משפחתו של הצעיר תגיש תלונה מקוונת למח"ש נגד הקצין הבכיר. במחלקה לחקירות שוטרים הוחלט לא לפתוח בחקירה יזומה, ומחכים להגשת התלונה ועדותו של הצעיר על מנת לפתוח בחקירה באופן רשמי.

אימו של הצעיר, יפעת בריליאנט, טענה כי במהלך ההפגנה ביום שני בת"א וחסימת נתיבי איילון, בנה הותקף בידי השוטר ובנוסף לחש לו אחד מהם "שיאנוס את אמא שלו". בשיחה עם כאן חדשות סיפרה אמו לאחר האירועי כי "הוא כאוב מאוד, אכל מכות רצח. בעטו בו בכל מקום אפשרי בגוף". לדברי האם, הוא עמד בצד והפגין.

עוד סיפרה כי "היו חסימות כבישים, והשוטרים אזקו אותו, הפה שלו היה מלא דם". עוד אמרה כי כשהוא ביקש מים מאיזה שוטר, הוא תפס אותו, הרים אותו באוויר וזרק אותו לרצפה. "השוטר לקח אותו לזינזנה וכל הדרך לחש לו שיאנוס את אמא שלו ויקרע את אמא שלו", ציינה האם. 

ממשטרת ישראל נמסר: "משטרת ישראל התמודדה עם עשרות רבות של אירועי מחאה ללא תיאום, שהתפתחו להפרות סדר חמורות לרבות חסימות צירים, פציעה של למעלה מ 20 שוטרים, שיבוש מתמשך של מרקם החיים למשך שעות ארוכות וגרימת נזק. במהלך הפרות הסדר בכביש 20 הבחינו השוטרים בצעיר, שמנסה לדחוף דברי פלסטיק שנזרקו על השוטרים אל מתחת לגלגלי מכלית ההתזה על מנת לשבש את עבודתה. השוטרים שהבחינו במעשיו עצרו את החשוד אך זה החל להתנגד וניסה להכשיל את המעצר ובתוך כך נפל יחד עם השוטרים.

"במהלך הובלתו לניידת המשטרה צעק בפניהם של השוטרים תוך כדי שיוצא רוק מפיו ומגיע לפניו של השוטר שניסה להסיט את פניו הצידה על מנת להימנע מהרוק. בשום פנים ובשום שלב החשוד לא הוכה באמצעות אגרופים ולא בכלל. משטרת ישראל תמשיך לבצע את משימותיה ברגישות תוך איזון מתמשך בין זכות המחאה לבין שמירה על החוק והסדר הציבורי. כל טענה על התנהלות החורגת מן המקובל, ראוי שתיבחן ע"י הגורמים המוסמכים לכך".

הפופולריים