אלפים בקפלן אחרי צעדה בתל אביב

אלפים בקפלן אחרי צעדה בתל אביב
המפגינים ניסו לרדת לאיילון, אך המשטרה הצליחה למנוע זאת | כל העדכונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנות בקפלן 27.07.23
צילום: ללא קרדיט

ברחוב קפלן בתל-אביב הפגינו היום (חמישי) אלפים ממתנגדי החקיקה המשפטית. לאחר צעדה ברחבי העיר, התרכזו בקפלן וניסו לחסום את איילון בכמה מוקדים, אך המשטרה הצליחה למנוע זאת, לאחר שנערכה בצורה מוגברת.

אחרי התקריות האלימות בין שוטרים למוחים בתחילת השבוע, במשטרת ישראל נערכו להסלמה. במשטרה התכוננו לאפשרות של שימוש באמצעים לפיזור הפגנות, בהם גז מדמיע. היערכות המשטרה מתבססת על מודיעין גלוי - קריאות מפגינים להסלמה בהפגנה הערב.

במשטרה הבהירו כי תהיה אפס סובלנות לפגיעה בשוטרים. בנוסף, במשטרה עיבו את מערכי החסימה של נתיבי איילון במטרה למנוע ממפגינים לרדת ולחסום את הציר. לראשונה מתחילת ההפגנות במשטרה החליטו להעלות את מדרג אמצעי פיזור ההפגנות שיעמדו לרשות השוטרים בזירה הערב בתל אביב. הערב, לראשונה, צפוי להיעשות שימוש בבואש. חלק מהשוטרים מתגוברים באלות ורימוני הלם.

גורם בכיר במשטרה אמר לכאן חדשות: "ההיערכות הערב להפגנה בתל אביב יותר מאסיבית כי אחרי מה שראינו ביום שני אנחנו מבינים שהם באים להילחם בשוטרים".

סיון תהל, רכזת חופש המחאה באגודה לזכויות האזרח, מסרה בתגובה לפרסומים על כוונת המשטרה להשתמש בגז מדמיע: "במקום שהמשטרה תיקח אחריות על האלימות האכזרית והבלתי נתפסת ששוטרים הפעילו בהפגנות האחרונות, היא מפזרת איומים על שימוש בגז מדמיע. תפקיד המשטרה הוא בראש ובראשונה לשמור על ביטחונם ושלמות גופם של המפגינים. גז מדמיע הוא אמצעי מסוכן שאין לו מקום בפיזור הפגנות. מדובר באמצעי חסר הבחנה, שיכול לגרום לפגיעה ממושכת במערכות גוף שונות ואף יכול לסכן את חייהן של אוכלוסיות בסיכון- ילדים, קשישים ואנשים עם מחלות רקע".

הפופולריים