השבוע ה-30 למחאה: תמונות שוטרים נתלו בת"א - "הסתה לאלימות"

תמונות שוטרים נתלו בתל אביב: "הסתה לאלימות"
רבבות הפגינו נגד הרפורמה המשפטית, שבוע 30 ברציפות • המפכ"ל על שלטי השוטרים שהופצו: "המשטרה הפכה להיות שובר הגלים שעליו מתנפצת המחאה" • המשטרה תגברה את כוחותיה בת"א והציבה פרשים בירידות לאיילון • מפגין נפצע מפגיעת רכב, הנהג עוכב לחקירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תמונות שוטרים בתל אביב
צילום: דוברות המשטרה

במוקדים רבים ברחבי הארץ הפגינו הערב (שבת) רבבות רבות של מתנגדי הרפורמה המשפטית, שבוע 30 ברציפות. המשטרה תגברה את כוחותיה בהפגנה המרכזית בקפלן בתל אביב והציבה פרשים בירידות לאיילון כדי למנוע את חסימת הכביש.

המשטרה פתחה בחקירה בחשד להעלבת עובד ציבור, הוצאת לשון הרע והסתה לאלימות, זאת בעקבות שורת תמונות של שוטרים בפנים גלויות שפוזרו במספר מוקדי מחאה בתל אביב. המשטרה קראה לציבור להימנע מלפרסם פרסומים שפוגעים בשוטרים ומשפחותיהם ומוציאים את דיבתם. ברקע המחאות, נפצע באורח קל מפגין בתאונה ברחוב חומה ומגדל בתל אביב, הנהג הפוגע עוכב לחקירה ולבדיקת נסיבות האירוע.

המפגין הפצוע בתל אביב

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ יעקב שבתאי, התייחס הלילה לחקירה ומסר כי "המשטרה הפכה להיות שובר הגלים שעליו מתנפצת המחאה". המפכ"ל הוסיף כי "עשו משפט שדה למספר שוטרים שהפיצו את התמונות שלהם. אנחנו לא ניתן לזה יד, לא מקלים ראש בכל אירוע. אם הייתה חריגה - היא תיבדק".

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר התייחס לחקירה ואמר כי "קמפיין השיימינג וההסתה של חבורת אנרכיסטים נגד שוטרי יס"מ ת"א הגיבורים המגנים על ביטחון תושבי תל אביב ואזרחי ישראל וכבר חצי שנה פועלים במסירות מדי שבוע, לאכיפת החוק ושמירה על הסדר הציבורי, הוא מזעזע וחציית כל קו אדום".

הפופולריים