ניצני מרד בליכוד: ח"כים מתנגדים להמשך החקיקה

ניצני מרד בליכוד: אדלשטיין ודלל לא מתחייבים לחקיקה
דלל: "אתן את ידי רק למהלכים אשר יושגו בהסכמה לאומית רחבה" אדלשטיין: לא אתן יד למהלכים שייעשו ללא תיאום עמי • השר אקוניס: "אין סיבה שהוועדה לבחירת שופטים לא תתכנס" • דיכטר: "ברור ש'הבריונים' השורפים את אסמי המזון - עובדים ופועלים עם כללים משלהם ולא לטובת המדינה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יולי אדלשטיין
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

התנהלות ראש הממשלה נתניהו ושר המשפטים לוין באשר לחקיקה המשפטית הובילה היום (שישי) לגל התבטאויות של שמונה ח"כים ושרים מהליכוד. ח"כ יולי אדלשטיין התנה את תמיכתו בהמשך החקיקה בתיאום עמו והוסיף כי לא יתן יד להצעות חוק שעלולות לפלג את העם - גם כאלה שאינן קשורות לרפורמה המשפטית. גם ח"כ אלי דלל אמר כי אינו מתחייב לחקיקה: "אתן את ידי רק למהלכים אשר יושגו בהסכמה לאומית רחבה".

יחד עם זאת, השר אופיר אקוניס התייחס לסירוב שר המשפטים לוין, לכנס את הוועדה לבחירת שופטים בקרוב: "אין סיבה שהוועדה לבחירת שופטים לא תתכנס להכרעות בערכאות של בתי משפט השלום והמחוזיים". זאת בנוסף לשרים יואב גלנט, יואב קיש וגילה גמליאל שהביעו גם הם את מורת רוחם.

גם השר אבי דיכטר התייחס לחקיקה המשפטית ופירסם בחשבון הפייסבוק שלו: "בדיוק כמו ביום הכיפורים של שנת 1973, 'בריונים' של קונספציה, סיכנו מאוד את המדינה מבחינה ביטחונית וצבא - כך היום, ישנם 'בריונים' המסכנים את המדינה בגרירה לחקיקה קיצונית, או בסחיפה למחאה קיצונית ואלימה".

עוד הוסיף דיכטר: "בניגוד לקולות כאלה ואחרים, אני לא מתעלם מהשבר הקשה שעובר עלינו. הריב חוצה בינינו, המחלוקת משסעת. כל צד מאשים את הצד השני, בדיוק כמו אז, בימים שלפני חורבן הבית השני". 

 

הפופולריים