ראש עיריית קריית מוצקין המושעה הודה: "אני המנהל בפועל"

ראש עיריית קריית מוצקין המושעה הודה: "אני המנהל בפועל"
חיים צורי שנאשם בשוחד הוקלט אומר בכנס: "אם אתה חושב שאני לא מנהל את העיר היום – אתה טועה". הוא הגיע לכנס הבחירות מלווה בעובדי לשכתו למרות ההשעיה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עיריית קריית מוצקין
צילום: -

חיים צורי, ראש עיריית קריית מוצקין המואשם בשוחד ומושעה מתפקידו, הודה בכנס בחירות שהתקיים אתמול כי הוא מנהל את העירייה בפועל. בהקלטה מהכנס שפורסמה היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11 נשמע צורי אומר: "אני רוצה לומר לך משהו שאולי חלק לא יאהב כן. אם השעיה או בלי השעיה, אם אתה חושב שאני לא מנהל את העיר היום – אתה טועה".

אתמול הגיע צורי לכנס הבחירות מלווה בעובדי לשכתו למרות ההשעיה ולמרות שמדובר בכנס פוליטי. עוד אתמול תועד כשהוא מקיים פגישה מקצועית עם מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך.

מעיריית קרית מוצקין נמסר: "ממלא מקום ראש העיר, מר עדי שטרנברג קיים פגישת היערכות לפתיחת שנת הלימודים עם מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, ד"ר הראל סער, מנכ"ל העירייה, יריב גסר, מנהל אגף החינוך בעירייה, מר איל אורן ומנהלת החינוך המיוחד במחוז. בין מגוון הנושאים התקיים גם דיון לקראת פתיחת בית ספר חדש לבעלי צרכים מיוחדים, יוזמה חשובה של חבר מועצת העיר, מר חיים צורי ולחלק זה של הפגישה הוא הצטרף. לגבי עניינים פוליטיים יש לפנות ישירות אל מר צורי". 

מחיים צורי לא נמסרה תגובה. 

לפני שבועיים פורסמו בכאן חדשות תיעודים המראים שצורי מגיע למרות השעייתו לבניין העירייה ואף ניהל את ישיבת מועצת העיר. למרות כל אלו בפרקליטות לא נקטו עד כה בפעולה כדי לאכוף את החלטת ההשעיה שהתקבלה בעקבות בקשתם. 

במארס האחרון הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד צורי בגין לקיחת שוחד, חדירה לפרטיות, ושיבוש הליכי משפט. את העבירות ביצע צורי לכאורה בשתי פרשיות שונות בין השנים 2018-2008, ושלושה חשודים נוספים יועמדו לדין במסגרתן בכפוף לשימוע.

פרשת השוחד בה נחשד צורי נחשפה בכאן חדשות בספטמבר 2019. על פי החשד, בשנת 2017 צורי וחשוד נוסף יצרו קשר ונפגשו עם תושב קריית מוצקין, פעיל בתנועת "רוח חדשה", שפרסם בפייסבוק פוסטים בגנותו של צורי והעירייה. השניים ביקשו לכאורה מהפעיל להסיר את הפוסטים בתמורה למינוי עבורו ועבור אשתו בעירייה. לפי החשד, החשודים גם ביקשו ממנו להעביר להם מידע מתוך הנעשה בפגישות הפעילים של "רוח חדשה" - המתחרה בצורי ובסיעתו.

 

הפופולריים