פרסום ראשון: ראש העיר כפר סבא לשעבר מבקש שחרור מוקדם

פרסום ראשון: ראש העיר כפר סבא לשעבר מבקש שחרור מוקדם
שנה וחודשיים בלבד לאחר שנכנס לכלא תתכנס ב-14 באוגוסט ועדת השחרורים בכלא חרמון כדי לדון בבקשתו לשחרור מוקדם של יהודה בן חמו, שהורשע בגניבה, מרמה והפרת אמונים, וזוכה מהאישום על הטרדת עד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש עיריית כפר סבא לשעבר, יהודה בן חמו
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ראש עיריית כפר סבא לשעבר, והאסיר בהווה יהודה בן חמו, צפוי לעמוד בפני ועדת השחרורים בכלא חרמון בעוד כשבועיים. בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב פורסם היום (רביעי) לראשונה כי בן חמו הגיש בקשה לשחרור מוקדם ובתוך כך, יגיע לוועדת השחרורים.

בן חמו שנה וחודשיים בכלא, ובעוד כשבועיים, ב-14 באוגוסט, תתכנס ועדת השחרורים בכלא חרמון שבצפון כדי לדון בבקשתו לשחרור מוקדם.

באוקטובר 2021, הרשיע בית המשפט את בן חמו בעבירות של גניבה בידי עובד ציבור, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, ומרמה והפרת אמונים. בית המשפט קבע כי בן חמו פיתח שיטה לאיסוף תרומות לנזקקים מאנשי עסקים שפועלים בכפר סבא, אך בפועל שמר חלק גדול מהכספים באמצעות תווי קנייה שנתרמו ועשה בזאת שימוש לעצמו ולמקורביו.

בן חמו הפעיל את מנגנון התרומות בידי עוזריו ובסיוע עובדי לשכתו , בסך הכל מדובר בתרומות בסך של כ-60 אלף שקלים כאשר חלקם אכן הועברו לנזקקים אך כ-190 אלף שקלים שמר בן חמו כאמור לעצמו או חילק למקורביו. חמו הורשע גם בכך שעסק וקידם באופן פעיל את ענייניו של חברו הטוב, איש עסקים תוך ניגוד עניינים מובהק , ואף חתם על היתרים בנוגע לחברות שבבעלות.

בן חמו נידון בתחילה לשנתיים מאסר אך מאוחר יותר בית המשפט העליון קיבל את ערעור המדינה והחמיר את עונשו של בן חמו לשנתיים וחצי לצד קנס בסך 300 אלף שקלים. הפרקליטות טרם גיבשה את עמדתה לגבי בקשת השחרור המוקדם, אולם סביר שכפי שהיה עם ראש עיריית אשקלון לשעבר, איתמר שמעוני, ששוחרר לאחרונה גם כאן ההערכה שהמדינה לא תתנגד לשחרור המוקדם. במידה והוועדה תקבל את בקשתו של בן חמו לשחרור המוקדם הוא צפוי להשתחרר מהכלא כבר בחודש ספטמבר הקרוב.

הפופולריים