כאן רשת ב

יש או אין מחסור? חילופי ההאשמות בין מנכ"ל מועצת החלב לרמי לוי

יש מחסור? חילופי ההאשמות בין רמי לוי למנכ"ל מועצת החלב
איציק שניידר האשים בריאיון לכאן רשת ב את רמי לוי בכך שהוא לא קונה חלב במכוון, בכדי לייבא חלב מפולין • רמי לוי הגיב: יש מחסור, הייבוא מפולין הוא פיתרון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הקרב על החלב | רמי לוי ואיציק שניידר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90 וערוץ הכנסת

מנכ"ל מועצת החלב איציק שניידר התייחס היום (חמישי) לטענות על המחסור בחלב והעביר ביקורת על התנהלותו של איש העסקים ובעל רשת המרכולים רמי לוי. בריאיון לתוכנית "רינה ועקיבא" בכאן רשת ב, אמר שניידר: "רמי לוי הביא חלב בגלל שהוא ישב על האוזן של השרים ועשה להם מניפולציות, כדי להציג מצב שווא של מחסור בשביל לייבא. בכל יום מיוצרים מעל מיליון ליטרים של חלב בכל הארץ והבדיחה היא על חשבוננו. עשינו הסכם עם שר האוצר, שילמנו את חלקנו, עכשיו הם צריכים לעמוד בזה ולא לבקש ייבוא". 

הריאיון המלא של מנכ"ל מועצת החלב ורמי לוי | האזינו

שניידר הסביר שחודשיים אחרי שנחתמו הסכמים עם המדינה מול הרפתנים, מועצת החלב והמחלבות, ההסכם הופר מבלי שידעו על כך. "יש לנו פתרונות בנוגע לחלב וביקשנו להיפגש עם שר האוצר ולהציע לו", הבהיר שניידר. לדבריו, שר האוצר בצלאל סמוטריץ', חתם על הצו שמאפשר ייבוא חלב מפולין, למרות שפנו אליו במכתב שאין בכך צורך, מכיוון שאין מחסור. "הגשנו בג"ץ אחרי הוצאת הצו", אמר מנכ"ל מועצת החלב.

לדבריו של שניידר, רמי לוי עשה "תעלול יח"צני" ורוקן את מדפיו מחלב באופן מכוון, כדי לייבא חלב מפולין. "הגימיקים של רמי לוי כנראה משכנעים יותר מהעבודה היומיות שלנו. הוא מקור הבעיה, התעלולים שלו והסיפורים שהוא מספר. הוא לא קנה חלב בשביל לייבא".

רמי לוי: "אם אין חלב על המדף - אנחנו נמצא פתרון"

רמי לוי הגיב להטחות של מנכ"ל מועצת החלב נגדו, וטען: "אני לא מכיר את איציק שניידר, לא יודע מה התפקיד שלו. כל מה שהוא אומר זה לא נכון. כולם אמרו חצי שנה שיש מחסור בחלב. הוא עבד על כל האנשים". לדבריו של לוי אין מחסור בחלב, והחלב הפולני נחשב לטוב וטרי. "אנחנו משרתים את עם ישראל וזה רק 60 אלף בקבוקי חלב. כל עוד יש חלב בארץ נקנה תוצרת כחול לבן, אם אין חלב, אנחנו נמצא את הפתרון ונייבא כמה שנרצה", שיתף לוי. 

הפופולריים