מחדל ההפריות באסותא

משרד הבריאות: אסותא רמת החייל ישוב לבצע טיפולי הפריה

משרד הבריאות: אסותא רמת החייל ישוב לבצע טיפולי הפריה
אחרי שהעלה השבוע את נפח הפעילות בסניף בראשון לציון, משרד הבריאות הודיע כי גם באסותא רמת החייל יוכלו לחזור לקלוט מטופלות: "הסניף מכיר בטעויות, נעשו מספר בקרות ובוצעו תיקונים לליקויים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית החולים אסותא רמת החייל, 02.03.09
צילום: רוני שוצר, פלאש 90

מחדל ההפריות באסותא: משרד הבריאות עדכן היום (שישי) החליט להגדיל את פעילות היחידה להפריה חוץ גופית בבית החולים אסותא רמת החייל, ולאפשר לו לקלוט מטופלות חדשות. "משרד הבריאות רואה בחומרה רבה אי-דיווח הנוגע לאירועים חריגים לאור ההשלכות המשמעותיות שלהם על בטיחות הטיפול ועל המטופלים", נכתב בהודעת המשרד. "יחד עם זאת ולאור העובדה כי אסותא רמת החייל מכירים בטעויות, ולאחר שנעשו מספר בקרות וקבלת תיקון הליקויים הוחלט כי תוגדל פעילות היחידה וניתן יהיה לקלוט מטופלות חדשות". באסותא בירכו.

על פי ההודעה שיצאה ממשרד הבריאות, לסניף רמת החייל יותר לקיים 20 שאיבות ליממה, לבצע החזרות עוברים בהתאם להגבלות, לשוב ולקלוט מטופלות חדשות ליחידה ובתנאי שהטיפול יתוכנן כחלק ובהתאם למגבלות המספריות למתווה שהציג משרד הבריאות. בנוסף, פעילות בית החולים תסתיים בשעה 23:00 בכל יום.

עו"ד גלעד יצחק בר-טל המייצג את רופאי הפוריות: "החלטת משרד הבריאות על הרחבת הפעילות ביחידת ההפריה באסותא רמת החיל היא ההחלטה הנכונה, בראש ובראשונה לטובת המטופלות שיוכלו לחזור לשגרת הטיפולים שלהן. מלכתחילה משרד הבריאות לא צריך היה לקבל החלטה קיצונית כל כך של סגירה כמעט מוחלטת של הפעילות. אנחנו מברכים על ההחלטה שמבשרת על כך שהרופאים והרופאות יוכלו לחזור לעשייה שלהם במלאכת יצירת החיים".

ביום רביעי האחרון פרסם משרד הבריאות כי יתיר לבית החולים אסותא בראשון לציון להגדיל את מספר טיפולי הפריה מ-18 ביום ל-25. בכך למעשה נפח העבודה במחלקת ההפריות יעלה מ-50% פעילות ביום ל-75% פעילות. ממשרד הבריאות נמסר כי בוצעו מספר בקרות ביחידה על ידי חטיבת הרפואה במשרד, כחלק מהאפשרות להרחיב את הפעילות בבית החולים. לדברי המשרד, "בבקרות אלו הוצגו שינויים בתהליכי העבודה במעבדה, תוך הטמעת טכנולוגיות חדשות ושיפור תהליכי ניהול סיכוני, עם זאת נמצאו עדיין ליקויים שלא תוקנו ועל כן לא אושרה חזרה לפעילות מלאה".

הפופולריים