אלמנתו של חן אמיר: "ידעתי שהוא יהיה הראשון לחתור למגע"

אלמנתו של חן אמיר: "ידעתי שהוא יהיה הראשון לחתור למגע"
ורד סיפרה על בעלה, שנרצח אתמול בפיגוע בתל אביב: "גם בכל הפיגועים הקודמים שהיו הוא היה הראשון לרוץ ולעזור" • אחותו של חן ספדה לו בריאיון לכאן רשת ב: "הוא תמיד חלם להיות גיבור על - ובסוף הפך לכזה" • אביו: "הילדות אהבו אותו כ"כ אהבו, בשבילי הוא היה מלאך"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חן אמיר, שנרצח בפיגוע בתל אביב, ואשתו ורד
צילום: באדיבות המשפחה

אלמנתו של חן אמיר, שנרצח בפיגוע בתל אביב אתמול, נפרדה ממנו היום (ראשון) ואמרה: "חן הוא האיש הכי נפלא שיש בעולם, בעל מדהים ואבא מופלא. תמיד ידעתי שהוא יהיה הראשון שיחתור למגע. גם בכל הפיגועים הקודמים שהיו הוא היה הראשון לרוץ ולעזור. יש לו ארון ענק מלא בתעודות הוקרה, הוא הציל חיים". 

"הוא כל כך אהב את הבנות שלנו והן אוהבות אותו", המשיכה ורד. "אני מקווה שנצליח לעבור את זה הבנות ואני". על ההחלטה לתרום את איבריו של חן היא סיפרה: "לא היה צריך לחשוב על זה, ברגע שמכירים את חן יודעים. תרומת איברים זה הפינאלה, הטאצ׳ האחרון שלו". 

"חן היה חתום על כרטיס אדי עוד מתקופת הצבא", סיפרה אחותו של חן, עדיה כהן, בריאיון לקלמן ליבסקינד ויובל אלבשן בכאן רשת ב. "מאז ומתמיד הוא אמר שאם יקרה לו משהו הוא ירצה לתרום את אבריו, וברגע האמת אשתו אישרה את תרומת האיברים". איבריו של חן נתרמו הבוקר. 

"הוא היה גיבור שמוכן למסור את חייו כדי להגן על חבריו לצוות ועל כל אדם ברחוב, בלי שום הבדל בין אדם לאדם", המשיכה אחותו. "במשך יומיים הוא ניסה לתאם להגיע אלינו, אתמול הוא בא לקיבוץ והביא מתנות, ממש עשה לנו פרידה. אלה היו השעות הכי יפות איתו. אנחנו מקבלים עכשיו חיבוק גדול של אחים בדם, מכל המגזרים, הדעות והאמונות. הוא היה ילד צנוע, מלא דמיון, שתמיד חלם להיות גיבור על, בסוף הוא באמת הפך לגיבור על".

האזינו לריאיון המלא עם אחות הנרצח בכאן רשת ב

על מה שקרה בפיגוע הוסיפה כהן: "אנחנו יודעים שחן ספג את הכדורים, שהוא והסייר פעלו, שניהם זיהו שמשהו לא תקין וחתרו למגע. הוא נפגע מאוד קשה ולא היה הרבה מה לעשות. הפגיעה הייתה אנושה". לדבריה, "גם בפיגועים קודמים הוא היה שם ביחד עם היחידה שלו והם נטרלו את המחבל. הוא היה ממש ראשון לגשת לפצוע. אני מקווה שלא יקרו דברים כאלה יותר".

שבתאי, אביו, שיחזר בריאיון לתוכנית "בחצי היום": "הייתה משמרת שלו של הסיירים, אז הבנתי שזה הוא. אמרתי לאשתי 'בואי מהר לאיכילוב', הרופא אמר שיש לו רק בשורת איוב לתת לי. הוא היה אצלנו ב-16:00, ואחרי שלוש שעות הוא כבר מת". הוא המשיך וסיפר: "הוא בא עם הילדות, היה שמח וטוב לב. הן כ"כ אהבו אותו. בשבילי הוא היה מלאך, תמיד עזר לי".

האזינו לריאיון עם אב הנרצח בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב

האב סיפר על "בחור חייכן, טוב לב, שעזר לאנשים, למסכנים". לדבריו, "הוא אמר לי 'האצבע שלי לא כל כך קלה על ההדק, קודם כל אני מברר ורואה'. אבל המחבל פשוט כנראה הסתיר את הנשק והוא פגע בו. קיבלתי את זה מאוד מאוד קשה. לא חשבתי שהבן שלי ייפגע כל כך מהר. אני מרגיש את עצמי אשם קצת, כי אני לימדתי אותו לנסוע על אופנועים. הוא נעשה אחד שמבין בדברים האלה והוא רצה להתגייס במקום שמתעסק עם זה. מאצ'ו כזה. הוא בחור אמיץ. פתאום כל התוכניות נמחקו בבת אחת. אני לא יודע איך נתגבר על זה".

אמיר בן ה-42, סייר עיריית תל אביב-יפו, הותיר אחריו את ורד, רעייתו ושלוש בנות. הלווייתו תיערך היום בבית העלמין בקיבוץ רעים, שם גדל, בשעה 18:30. 

כוחות צה"ל ומג"ב מיפו הלילה את בית המחבל בכפר רומאנה. בזמן הפעילות מחבלים השליכו מטענים לעבר הלוחמים - שהשיבו בירי. המחבל, כאמל אבו בכר, התגורר בשלוש השנים האחרונות במחנה הפליטים ג'נין והשתייך לג'יהאד האסלאמי. הוא עורר את חשדם של סיירי הביטחון העירוני אתמול ברחוב מונטיפיורי בתל אביב. אמיר וחברו ליחידה ניגשו לבדוק אותו ואז המחבל פתח באש וניסה להימלט. חברו של אמיר רדף אחריו, ירה וחיסל אותו. ברשותו של המחבל נמצא מכתב "צוואה" שמעיד על כוונתו לבצע פיגוע התאבדות.

הפופולריים