האיום של המוחים - וההיערכות לנופש של נתניהו

האיום של המוחים - וההיערכות לנופש של נתניהו
המפגינים הודיעו: אם לא תכובד החלטת בג"ץ - המשק יושבת • ראשי המחאה מתכוננים להפגנות במושב רמות בו ינפשו רה"מ ורעייתו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה נגד הרפורמה המשפטית 12.8.23
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

ראשי המחאה איימו היום (שבת) כי במידה שהממשלה לא תכבד את פסיקת בג"ץ בנוגע לעילת הסבירות - הם ישביתו את המשק. המוחים נערכים לשביתה כללית במשק, ומנסים לגייס מגזרים רחבים כדי להעביר את המסר כי קיים במדינה משבר חוקתי עמוק.

בקואליציה מוטרדים מכך שעם סיום פגרת הכנסת יצטרכו לקדם את חוק הגיוס, כשברור להם שההפגנות יהיו גם על חוק זה, לכן הם מכירים בכך שהרפורמה תיאלץ להיות מוקפאת בזמן קידום החוק כי לא יהיה ניתן לקדם אותה במקביל. נבחנת אפשרות להשתמש במתווה שיצר יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ כשהיה בממשלה עם נתניהו והמפלגות החרדיות, מתוך רצון לצרף אותו לשולחן המשא ומתן על החוק.

במקביל, נערכים מובילי המחאה לקראת השבוע הקרוב בו ימחו באזור מושב רמות, אליו יגיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו לנופש. מובילי המחאה טוענים כי הם פועלים בתיאום עם תושבי המושב, שתומכים במחאה. בנוסף, לא מעט מהתושבים מוחים על הגעת נתניהו בטענה שסידורי האבטחה צפויים לפגוע בפרנסתם, מכיוון ועונת החקלאות נמצאת כעת בעיצומה.

וזה לא הסוף, כי המוחים מכוונים כבר ליום שישי הקרוב, בו הם מתכננים להפגין בהשקת פתיחת הקו האדום של הרכבת הקלה. קיים ספק שההשקה תתקיים בתל אביב, שכן בליכוד מעדיפים לעשות זאת בערים שיותר מזוהות עם המפלגה, כמו פתח תקווה או בת ים. ראשי המחאה הודיעו כבר כי הם יגיעו להפגין, לא משנה היכן תיערך ההשקה.

הפופולריים