חשיפת כאן חדשות

אחרי הדריסה הקטלנית: הוגש כתב אישום נגד הפרקליט הבכיר בגין גרימת מוות ברשלנות

אחרי הדריסה הקטלנית: הוגש כתב אישום נגד הפרקליט הבכיר
זו הפעם הראשונה בה מוגש בישראל כתב אישום נגד פרקליט מכהן, לאחר שהפרקליט עומרי קופלר "ויתר" על שימוע כי הפרקליטות הצבאית סירבה לבקשתו החריגה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תאונת דרכים ניידת מכונית
צילום: פלאש 90

חשיפת כאן חדשות: כתב אישום הוגש היום (שלישי) נגד הפרקליט הבכיר עומרי קופלר בגין גרימת מוות ברשלנות. יחד עם כתב האישום הוגשה בקשה לשלול את רישיונו. הגשת האישום התאפשרה לאחר שהפרקליט "ויתר" על השימוע, ברקע סירוב הפרקליטות הצבאית לבקשתו החריגה לערוך שימוע - ובתנאי שהפרקליטות תתחייב לא לערוך השלמות חקירה בתיק אחריו.

סנגורו של קופלר, עורך הדין יוסי יעקבי, מסר בתגובה להחלטה להגיש כתב אישום: "כפי שאמרנו מההתחלה, העובדות המפורטות בכתב האישום מוכיחות שעומרי נסע ברמזור ירוק, ושהנפגעת חצתה שלא במעבר חצייה ובזמן רמזור אדום בכיוון החצייה. כפי שיוכח בבית המשפט, הראיות מלמדות שבנסיבות המקרה מדובר בתאונה בלתי נמנעת מבחינת הנהג, ולכן הוא לא האשם בתאונה. אנו שבים ומשתתפים בצערה של המשפחה". 

הפרקליט הבכיר, שאחראי על ניהול תיקי דגל של מדינת ישראל, היה מעורב בתאונת דרכים בחודש פברואר שבה פגע עם רכבו בהולכת רגל בת 88, שמתה מפצעיה כעבור 20 דקות מהגעתה לבית החולים. בכאן חדשות נחשפה התנהלות גורמי אכיפת החוק סביב האירוע, שהעלתה כמה סימני שאלה. עדים שהיו סמוך לזירה לא תושאלו, וחלק ממצלמות האבטחה באזור כלל לא נלקחו על ידי המשטרה.

עוד נחשף כי בזמן התאונה הקטלנית יצאה הודעה פנימית במשטרה, ולפיה מדובר בתאונה בינונית בלבד, מה שהוביל לאי הוצאת הודעה מהמשטרה על התאונה, על אף שגורמי הרפואה דיווחו על פצועה באורח קשה מאוד. הפרקליט הבכיר התקשר מיד לאחר התאונה למוקד מד"א. בשיחה, שארכה כשמונה דקות, הוא אמר: "פגעתי עם האוטו במישהי". בחקירתו במשטרה, שלאחריה שוחרר, הוא טען בתוקף שנסע באור ירוק.

היועצת המשפטית פנתה לנציב שירות המדינה כדי שיורה לה כיצד לפעול בעניין הפרקליט. הוא צפוי לקבל זימון לשימוע בנציבות, נוכח הסיטואציה שבה הפך לנאשם. אחרי השימוע תתקבל החלטה בעניינו אם יכול להמשיך לשמש כפרקליט בזמן ההליך המשפטי שלו. מנציבות שירות המדינה נמסר כי "אגף המשמעת ממשיך את הטיפול אל מול הפרקליטות הצבאית".

הפופולריים