שיחת הטלפון, התיעוד וההחלטה לסגור את התיק: פרטים חדשים מחקירת מות רפאל אדנה

שיחת הטלפון, התיעוד וסגירת התיק: חקירת מות רפאל אדנה
למרות שאיכון הטלפון של הנהגת מצביע על שיחה שקיימה בסמוך לתאונה עם בתה, שאף נסעה עימה למוסך למחרת, הפרקליטות בחרה לסגור את התיק נגד הבת - בטענה שאינה מעורבת. התגלו סתירות בין גרסאות המשטרה והפרקליטות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רפאל אדנה
צילום: באדיבות המשפחה

איכון הטלפון של קרול פסלר בת ה-70, הנהגת החשודה בתאונת הפגע וברח בנתניה, בה נהרג רפאל אדנה בן הארבע - מוכיח כי היא התקשרה לבתה בסמוך לזירה, לפני שנסעה איתה למחרת לתקן את הרכב. למרות זאת, בפרקליטות החליטו לסגור את התיק נגד הבת, בטענה שאינה מעורבת בתאונה. כך פורסם הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11. 

מעבר לכך, עולות סתירות בין המשטרה לפרקליטות. בעוד שבידי המשטרה תיעוד מצולם משני צמתים לפני זירת התאונה ומצומת אחד אחריו, בפרקליטות אמרו למשפחה כי אין בידיהם תיעוד. בנוסף, בפרקליטות טענו כי נגד הנהגת יוגש כתב אישום בכפוף לשימוע - מכיוון שאין לה עבר פלילי. האמנם, לפני עשור פסלר הייתה מעורבת בתאונה שבמסגרתה עברה באור אדום, פגעה ברוכבת אופנוע, פצעה אותה ורישיונה נשלל. 

זיו אדנה, אביו של רפאל, זעם היום בריאיון לכאן חדשות על התנהלות המשטרה והפרקליטות בתיק. בריאיון לאיילה חסון בתוכנית "שבע עם איילה חסון" אמר כי "מסתובבת במדינה אישה רוצחת – שרצחה לי את הילד, ואף אחד לא עוצר אותה. "תדרסו ותמשיכו" – זה המסר?".

"למשטרה יש את כל הצילומים בשביל לדעת את מי הרוצח, למה לא מביאים לנו את המצלמות?", המשיך אדנה. "הבן של חשין שנדרס – בשנייה קיבל 12 שנים בכלא. מה צריך שהשם שלנו יהיה חשין? או רובינשטיין? שנהיה מקורבים. איפה האנשים שצועקים 'דמוקרטיה' מימין ומשמאל?". 

לדבריו, "צריך להיות חוק שברגע שפגעת – תושיט יד, כי אם לא ימצו איתה את הדין – הפקרה בנסיבות מחמירות, שיבוש ראיות. כל פעם שמדובר באתיופי -המצלמות נעלמות. כל פעם המשטרה שינתה את הגרסה שלה לגבי מי שנהגה בתאונה". 

 

הפופולריים