"התאונה הייתה בלתי נמנעת": הפרקליט שמטפל בדריסת רפאל בן ה-4 עונה לביקורת

הפרקליט שמטפל בדריסת בן ה-4: "התאונה הייתה בלתי נמנעת"
עו"ד שגיא שגב אמר בכאן רשת ב כי לנהגת החשודה לא היה מספיק זמן או מרחב להגיב או לעצור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רפאל אדנה
צילום: באדיבות המשפחה

דריסת רפאל אדנה: עורך הדין שגיא שגב המטפל בתיק בו נדרס למוות רפאל אדנה בן ה-4 בחודש מאי בנתניה, אמר היום (שלישי) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי מדובר ב"תאונה בלתי נמנעת". על פי שגב, "בוחני התנועה בתיק הזה, כמו בכל תיק אחר, חקרו את התאונה, גבו ממצאים ומצלמות, והגיעו למסקנה כי הנהגת לא אשמה בגרימת התאונה. במקרה הזה אנחנו למדים מהריאיות, שהכניסה לכביש של הולכי הרגל הייתה פתאומית, ולא היה לה מספיק מרחק ומספיק זמן להגיב או לעצור".

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

 

שגב התייחס לכך שקרול פסלר בת ה-70, הנהגת החשודה בתאונה, הואשמה בעבירת הפקרה אחרי פגיעה ולא בסעיף הריגה; ובנוסף דיבר על סגירת התיק נגד ביתה של פסלר. "היא טוענת בגדול, שהיא לא ראתה, למה היא בחרה לעזוב צריך לשאול אותה. אנחנו מייחסים לה עבירת הפקרה. היא כשלה בעניין הזה. הראיות זה העולם שאני חי בו, יש לצערי הרבה שמועות ברשתות, שהמידע לא נכון. ברמה הראייתית התמונה מאוד ברורה. מי שנהגה ברכב זו האמא, החשד נגד הבת עלה בגלל שהיא בעלת הרכב. אחרי חקירה מאומצת התמונה התבהרה, והתיק נגד הבת נסגר".

במענה לפניות כתבים, הוציאה הפרקליטות הודעה של טענות מול עובדות המתבססות על חומר הראיות: האם נהגה לבדה ברכב ואין לבת כל קשר לתאונה; הרכב לא נלקח למוסך אחרי התאונה; זו היתה תאונה בלתי נמנעת ולכן האם לא תועמד לדין על גרימת מוות אלא בהפקרה בכפוף לשימוע.

מיכל צגאי זאודה, דודתו של רפאל בן אמרה הבוקר בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב: "רפאל הופקר באמצע הכביש. עצם ההפקרה זה שווה לרצח. איפה הצדק של הילד? איפה הפרקליטות? אם הוא היה רפאל רובינשטיין אז היה מוגש כתב אישום מיידי. לא הגיוני שהיא תואשם רק בהפקרה".

מפגינים חסמו אתמול את נתיבי איילון באזור מחלף השלום במחאה על החלטת הפרקליטות להעמיד לדין את קרול פסלר, הנהגת החשודה בפגיעה בילד רפאל אדנה בן ה-4 - על סעיף הפקרה ולא הריגה. פסלר בת ה-70 נהגה ברכב שבבעלות בתה, שהייתה איתה ברכב, בזמן שפגעה ברפאל. השתיים ניסו לתקן את המכונית במוסך כדי להעלים את הראיות ואת הפגיעה של הרכב. מוקדם יותר בבוקר חסמו המפגינים את שדרות שאול המלך בתל אביב, שם נמצאים משרדי הפרקליטות. 

הפופולריים