נתניהו על רצח מנכ"ל העירייה: "נשתמש בכל האמצעים הנדרשים, כולל שב"כ"

נתניהו על רצח מנכ"ל העירייה: "נפעיל את שב"כ"
ראש הממשלה התייחס לרצח מנכ"ל עיריית טירה ואמר כי המדינה תמגר את הפשע במגזר הערבי, כפי שעשתה בפשיעה המאורגנת במגזר היהודי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טירה ירי רצח
צילום: ללא

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב היום (שלישי) לרצח מנכ"ל עיריית טירה, ד"ר עבד אלרחמן קשוע, ואמר כי ישראל תפעיל את כל האמצעים הנדרשים כדי למגר את התופעה. "זה חציית קו אדום. הרציחות האלה, ארגוני הפשע, הפרוטקשן, להשתלט על עיריות, זה דבר שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו. אנחנו נפעיל את כל האמצעים - כולל השב״כ, כולל המשטרה, כל האמצעים, כדי לנצח את הפשיעה הזאת", אמר נתניהו. 

"חיסלנו את הפשיעה המאורגנת בחברה היהודית בישראל, אנחנו נחסל את הפשיעה המאורגנת בחברה הערבית בישראל. כל אזרחי ישראל חייבים לחיות בביטחון ולא תחת צל של איום הטרור הפנימי", אמר נתניהו.

מחמוד דעאס שהיה עם ד"ר קשוע ונפצע אמש בירי אמר בתוכנית "בנימיני וגואטה" בכאן רשת ב: "יצאנו מהמסגד שלושתינו לאחר התפילה לקמפיין פוליטי לחוג בית. לפתע החלון מצד שמאל שלי התפוצץ אני הייתי הנהג קשוע היה מאחורי לא קלטנו שזה ירי חשבנו שזה אבן. ירו 8 כדורים , אני חטפתי אחד. הגעתי לתחנת המשטרה וצעקנו להם שישי פצועים קשה".

הריאיון עם מחמוד דעאס בכאן רשת ב

 

אחיו של מנכ"ל עיריית טירה שנרצח הלילה אמר היום לכאן חדשות: "אם בן גביר יגיע אני אגרש אותו מפה". האח התראיין גם בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב ואמר כי אחיו "הצליח להדוף את אנשי הפשע ועמד מולם כבטון יצוק". ד"ר ג'מאל קשוע אמר כי עיריית טירה היא היחידה שהצליחה לעמוד מול ארגוני הפשיעה, הם לא אהבו זאת ולכן הרגו את אחיו.

בתוכנית שבע עם איילה חסון פורסם כי מעקב התבצע אחרי מנכ"ל העירייה מהמסגד, שבו שהה, עד ליציאה ובמהלך הנסיעה לכיוון חוג הבית שהיה בדרכו אליו. באחת הפניות המתינו כמה מתנקשים, יצאו מרכב וירו כ-20 כדורים לעבר הרכב, מרביתם לעבר המושב האחורי בו ישב.

ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל וועד ראשי הרשויות הערביות התכנסו בצהריים לישיבת חירום לאחר שמניין הנרצחים הערבים מתחילת השנה עלה ל-150. הישיבה התקיימה בעיריית טירה. בתום הישיבה התקבלו ההחלטות הבאות: הפגנה לאחר הלוויתו של מנכ"ל עיריית טירה, הפגנה אחרי תפילת יום שישי או שבת - עוד לא נקבע המועד הסופי, המשל השביתה בעיריית טבריה והמשך השביתה הכללית בבתי הספר עם תחילת שנת הלימודים.

מנכ"ל עיריית טירה, ד"ר עבד אלרחמן קשוע, נורה למוות בעיר אמש. שני גברים נוספים, כבני 60, נפצעו באורח בינוני וקל מירי באירוע. אחד מהפצועים בתקרית הוא חבר מועצת העיר. מאחר ומנכ"ל עיריית טירה שנרצח היה איש רע"ם והתנועה האיסלאמית שכיהן במועצת השורא הארצית ונחשב לבכיר בתנועה, רע"ם והתנועה האיסלאמית הספידו אותו בהודעה רשמית בערבית. בהודעה הוסיפו כי הוא נפצע ביחד עם עוד שני אנשי התנועה.

הפופולריים