אסירי ארגון פשע מוכר התפרעו בשני בתי כלא, הסוהרים השתמשו בגז מדמיע

אסירי ארגון פשע מוכר התפרעו, סוהרים השתמשו בגז מדמיע
אסירים השייכים לארגון הפשע קוטייר הפרו את הסדר בבתי הסוהר רימונים ואשל. הסיבה היא שינויים שניתנו לקוטייר להתייחדות עם אשתו. כוחות מיוחדים של שב"ס פרצו לאגפים ושלפו אסירים לפזר את מוקדי הכוח. שני אסירים נפגעו באורח קל, וסוהרת אחת נפגעת חרדה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפרות הסדר בבתי סוהר אשלים ורימונים
צילום: דוברות שב"ס

הפרות סדר של אנשי ארגון הפשע קוטייר התחוללו היום (ראשון) בבית הסוהר רימונים שבאבן יהודה ובמקביל בבית הסוהר אשל הסמוך לבאר שבע. שני אסירים נפגעו משאיפת עשן, ואסיר נוסף פונה לבית חולים. בנוסף, מספר סוהרים נפגעו כתוצאה משאיפת גז וסוהרת אחת נפגעת חרדה. כוחות מיוחדים של שב"ס הונחו על פיזור האסירים, שצפויים לעמוד לדין משמעתי. 

הסיבה למהומות היא בשל כך שקוטייר ביקש לשנות את מתווה הביקורים שאושר לו על ידי סגן הנציבה, כך נודע לכאן חדשות. מדובר על אישורים שניתנו לו להתייחדות עם אשתו וכעת הודיעו לו על שינוי בביקורים ובתכיפות שלהם.

צילום: דוברות שב"ס

סוהרים ולוחמי היחידות המיוחדות של שב"ס פרצו לאגפים ושלפו אסירים על מנת לפזר מוקדי כח תוך שימוש בגז מדמיע. דוברות שב"ס מסרה כי שב"ס לא יאפשר הפרות סדר ומשמעת במתקניו.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, בתגובה לאירועים: "אני מחזק ומגבה את שב"ס על העבודה הנחושה שנעשית מול משפחת הפשע של קוטייר - הנחיתי את אנשי שב"ס להמשיך בפעילות הנחושה ובאי מתן הקלות לאסירים. בנוסף, בימים אלו אני בוחן סנקציות נוספות שניתן יהיה להטיל על אסירים ממשפחות פשע. כמו כן, אני מצפה לענישה חד משמעית שתעביר מסר ברור לקוטייר - שנגמרו ימי הפינוקים והתקופה שבה הוא יכל להפעיל לחץ על המערכת".

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר ביולי בשנה שעברה 18 שנות מאסר על עודה קוטייר, ראש ארגון הפשיעה הגדול מטייבה. קוטייר הורשע עם 21 מאנשיו, במסגרת הסדר טיעון, בעבירות אלימות חמורות ובהן ניסיון רצח, סיוע לרצח, עבירות חבלה, סחיטה באיומים ועבירות מס.

קוטייר כבר מרצה עונש מאסר לאחר שהורשע בשלושה תיקי רצח של אזרחים, שבהם היעד היו עבריינים יריבים לקוטייר וחייליו, אך נעשתה טעות בזיהוי. בשירות בתי הסוהר ובמשטרה חשדו כי הוא ואנשיו אחראים לכמה תקריות ירי לעבר בתי כלא בארץ, כנקמה על תנאי מאסרו.

הפופולריים